Polska sytuacja polityczna u progu roku podwójnych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 18:27
Pięcioprocentowy wzrost gospodarczy, aktywna polityka społeczna, jeden z najniższych po roku '89 deficytów budżetowych, rosnąca ściągalność podatków – tak trzylecie swoich rządów podsumowują liderzy Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast opozycja z uporem zapowiada odsunięcie PiS-u od władzy, co ma się odbyć drogą budowy dużej koalicji.  
Audio
  • Polska sytuacja polityczna u progu roku podwójnych wyborów (Debata Jedynki)
Goście Debaty Jedynki
Goście "Debaty Jedynki"Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Co dzieje się na naszej scenie politycznej u progu roku podwójnych wyborów? O tym debatowali goście Jedynki.

- Najważniejsze jest to, że Polacy dobrze nas oceniają – mówił Robert Telus z PiS. – Nie chodzi o to, że Polacy dobrze oceniają partię Prawo i Sprawiedliwość, tylko o to, co rząd PiS robi dla Polski i Polaków. Nadchodzi rok podwójnych wyborów, więc mamy co robić i nie możemy spocząć na laurach – dodał polityk.

Posłanka Platformy Obywatelskiej zapowiedziała, że jej ugrupowanie będzie nadal walczyło z partią rządzącą. - Totalna władza wymaga totalnej opozycji i totalnej determinacji z odbieraniu Polski tym, którzy niszczą nasz kraj – skomentowała.

- Dzisiaj najbardziej przeszkadza nam to, że próbuje się wmówić Polakom, że trzeba być po jednej albo po drugiej stronie barykady. Jest trzecia droga. Trzeba wiedzieć, że nic nigdy nie jest czarne albo białe – mówił Błażej Parda, polityk Kukiz’15.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: Izabela Leszczyna (PO), Robert Telus (PiS), Błażej Parda (Kukiz`15)

Data emisji: 11.12.2018

Godzina emisji: 17.24

abi

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konflikt na Morzu Azowskim

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 19:00
Ukraina ogłosiła stan wojenny po niedzielnym ataku rosyjskich służb granicznych, które ostrzelały trzy ukraińskie okręty w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej, łączącej Morze Czarne z Morzem Azowskim. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ambasador USA miała prawo naciskać polski rząd?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 18:24
W poniedziałek tygodnik "Do Rzeczy" poinformował, że amerykańska ambasador przesłała na ręce premiera Mateusza Morawieckiego list, komentujący śledztwo w sprawie środowisk neonazistowskich w Polsce oraz materiału telewizji TVN na ten temat. 
rozwiń zwiń