X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

COP24. Czy Śląsk jest gotowy na rezygnację z gospodarki węglowej?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 18:57
Wielkimi krokami zbliża się finał szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach, podczas którego mają zostać wypracowane konkretne ścieżki wprowadzenia w życie porozumienia paryskiego. Czy jesteśmy w stanie zrobić coś dla naszego środowiska? O tym debatowali goście Jedynki.
Audio
  • Polityka klimatyczna po szczycie w Katowicach (Debata Jedynki)
Baner zachęcający światowych przywódców debatujących w Katowicach to szybkiego podjęcia odpowiednich decyzji ws, klimatu
Baner zachęcający światowych przywódców debatujących w Katowicach to szybkiego podjęcia odpowiednich decyzji ws, klimatuFoto: Bernadetta Sarat/Shutterstock

Prof. Jerzy Duszyński z Polskiej Akademii Nauk powiedział, że segregacja śmieci, o której tak wiele się przecież mówi, jest bardzo ważna, ale najbardziej potrzebna jest radykalna zmiana w sposobie zasilania przemysłu. - Trzeba zmienić zasilanie przemysłu z węgla na alternatywne źródła energii. My, naukowcy, jesteśmy już pewni, że jeżeli tego nie zrobimy, to za kilkanaście lat będziemy świadkami olbrzymiej częstotliwości fal ciepła, a co za tym idzie: przedłużających się susz, powodzi – mówił gość Jedynki.

Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego powiedział, w jaki sposób wprowadzać zmiany, aby środowisko zyskało, a koszty społeczne były jak najmniejsze. - Jeżeli dobrze to zaplanujemy i napiszemy plan transformacji gospodarki – od węglowej do nowoczesnej, opartej na technologiach odnawialnych, to jest to do zrobienia w sposób względnie bezbolesny – powiedział Piotr Siergiej.

Czy Śląsk jest gotowy na konieczność ograniczenia gospodarki węglowej? – Zorganizowanie szczytu klimatycznego właśnie w Katowicach jest krokiem milowym w procesie, które nasze miasto przechodzi. Hasło Black to green towarzyszy szczytowi klimatycznemu. Miasto przechodzi z czarnego węgla w zielone – wyjaśniał Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Karolna Rożej

Goście: Mariusz Skiba (wiceprezydent Katowic), prof. Jerzy Duszyński (prezes PAN) i Piotr Siergiej (działacz Polskiego Alarmu Smogowego)

Data emisji: 12.12.2018

Godzina emisji: 17.27

abi/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Segregacja śmieci. Od nowego roku zmiana przepisów

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 18:16
Przedstawiony przez Ministerstwo Środowiska projekt nowelizacji ustawy śmieciowej zakłada, że od przyszłego roku segregacja śmieci będzie obowiązkowa. Mieszkańcy bloków, tak, jak do tej pory, poniosą odpowiedzialność zbiorową, gdy któryś z sąsiadów nie podejmie się segregacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Społeczna kontrola samorządu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 19:00
Wiedza Polaków o roli i działalności samorządów nie jest najlepsza. Nadal do wyborów samorządowych idzie mniej więcej co drugi Polak.
rozwiń zwiń