X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy telemedycyna ma szansę rozwinąć się w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 18:27
Ułatwienie dostępu do specjalistycznej opieki medycznej mieszkańcom wsi i małych miast, pomoc w konsultacjach, polepszenie opieki medycznej na odizolowanych obszarach, szybka diagnoza w ratownictwie – to wszystko dzięki telemedycynie, czyli medycynie na odległość. Czy ta dziedzina ma szansę rozwinąć się w Polsce? 
Audio
  • Czy telemedycyna ma szansę rozwinąć się w Polsce? (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DarkoStojanovic/Pixabay

W zakres telemedycyny wlicza się uruchomiona w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu pierwsza na świecie krajowa sieć teleaudiologii, pozwalająca zbadać się na odległość. – To bardzo ważny system. Dzięki tej sieci mamy możliwość nadzorowania pracy urządzeń wszczepialnych u pacjentów, którzy jednocześnie mogą być blisko miejsca zamieszkania i nie muszą przyjeżdżać do Światowego Centrum Słuchu. To szalenie ważne – mówił laryngolog prof. Henryk Skarżyski.

Kluczem do sukcesu w kardiologii jest rehabilitacja podjęta po operacji kardiologicznej. Dzięki niej pacjent może żyć bardziej komfortowo. Dostęp do rehabilitacji medycznej jest łatwiejszy dzięki zastosowaniu telemedycyny. – Dzięki temu regiony, w których nie ma bazy są regionami, w których można realizować tę rehabilitację. Pacjent musi mieć ze sobą odpowiedni sprzęt, czyli niewielki rejestrator, który pozwala na monitorowanie EKG, wagi, ciśnienia tętniczego itp. – powiedział kardiolog prof. Ryszard Piotrowicz.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Henryk Szrubarz

Goście: prof. Ryszard Piotrowicz (kierownik Kliniki Rehabilitacji Kardiologicznej i Elektrokardiologii Nieinwazyjnej Instytutu Kardiologii), prof. Henryk Skarżyński (twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach)

Data emisji: 21.12.2018

Godzina emisji: 17.29

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twórcy farmaceutycznej potęgi Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 17:40
Melchior Spiess był z pochodzenia Niemcem. Gdy ziemie polskie po raz trzeci podzielili między siebie zaborcy, przyjechał do Warszawy jako pruski urzędnik okupacyjny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef PE o zamachu w Strasburgu: Polak chciał zapobiec tragedii, nie chciał być bierny

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 14:00
- Nie chciał być bierny - tak mówił wiceprzewodniczący PE Bogusław Liberadzki o Bartoszu Orencie-Niedzielskim, który zginął w wyniku postrzału zamachowca w Strasburgu. Bartosz Orent-Niedzielski wraz ze swoim przyjacielem, włoskim dziennikarzem, starali się uniemożliwić agresorowi wejście do klubu, przed którym stali.
rozwiń zwiń