X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie tematy będą dominowały w polityce w nowym roku?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 20:30
W dzisiejszej debacie rozmawiamy o zagadnieniach, które pojawią się w kampaniach wyborczych w 2019 roku.
Audio
  • Jakie tematy będą dominowały w polityce w nowym roku? (Debata Jedynki / Jedynka)
Adam Ostolski, Marcin Piasecki
Adam Ostolski, Marcin PiaseckiFoto: Polskie Radio / Łukasz Kowalski

Jednym z obecnie podejmowanych tematów jest energetyka. Według Marcina Piaseckiego z "Rzeczpospolitej", do tej pory nie zaplanowano wieloletniej strategii na działanie - Żadna ekipa rządowa konsekwentnie nie postawiła na rozwiązanie typu energia jądrowa czy na przykład na OZE - mówi, po czym odnosi się do projektu mającego rozwiązać problem rosnących cen energii: - Pomoc w przypadku wzrostu cen energii powinna trafić do ludzi, którzy mają z tym kłopot, do najuboższych, funkcjonujących w strefie ubóstwa energetycznego, z tym że to politycznie jest mniej nośne - opowiada. 

Adam Ostolski z "Krytyki Politycznej" uważa, że w przypadku polityki energetycznej obie strony mają swoje racje. - Fakty są takie, że polityka energetyczna Polski nie była nowelizowana od 2009 roku, dyrektywa o odnawialnych źródłach energii została wdrożona w Polsce dopiero wiosną 2015 roku - argumentuje i zauważa, że energia wiatrowa jest o połowę tańsza od energii produkowanej z węgla. - Jeśli koszt niepodnoszenia cen energii będzie refundowany z podatków, to de facto my się wszyscy na to i tak zrzucimy. Nawet jeśli nie będzie w tym celu podnosił podatków, odbędzie się to kosztem różnego typu wydatków publicznych, które są nam potrzebne - wyjaśnia.

O czym jeszcze będzie głośno w polityce? Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Karolina Rożej

Goście: Marcin Piasecki (Rzeczpospolita), Adam Ostolski (Krytyka Polityczna)

Data emisji: 28.12.2018

Godzina emisji: 17.25
kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia Europejska na skraju przepaści?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 17:25
Rada Ministrów bardzo zgodnie przyjęła dokument dotyczący naszej polityki zagranicznej i priorytetów polityki zagranicznej na 2019 roku - powiedział w środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Podczas środowego posiedzenia rządu szef MSZ Jacek Czaputowicz przedstawił informację o założeniach polityki zagranicznej na 2019 r. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy telemedycyna ma szansę rozwinąć się w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 18:27
Ułatwienie dostępu do specjalistycznej opieki medycznej mieszkańcom wsi i małych miast, pomoc w konsultacjach, polepszenie opieki medycznej na odizolowanych obszarach, szybka diagnoza w ratownictwie – to wszystko dzięki telemedycynie, czyli medycynie na odległość. Czy ta dziedzina ma szansę rozwinąć się w Polsce? 
rozwiń zwiń