X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W sporcie królowa jest tylko jedna

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 18:41
W 2018 roku cieszyliśmy się mistrzostwem świata  siatkarzy, czy złotym medalem olimpijskim Kamila Stocha. Ale wszystkich przebili lekkoatleci, którzy pokazali co umieją podczas halowych mistrzostw świata w Birmingham i mistrzostwach Europy w Berlinie.
Audio
  • Przyszłość polskiej lekkiej atletyki (Debata Jedynki)

Łącznie zdobyli 17 medali w tym 9 złotych. Występom naszych zawodników często towarzyszyło słowo Wunderteam, nawiązujące do sukcesów polskich lekkoatletów w latach 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku.

Dziennikarz Maciej Petruczenko wspomina, że w 1955 roku liczba uprawiających w Polsce lekką atletykę i piłkę nożną była taka sama. - Z dzisiejszego punktu widzenia to się w głowie nie mieści - zauważa. Potem nastąpił regres, ale obecnie znów popularność lekkiej atletyki i związanych z nią sportowców rośnie. Zwłaszcza, że poszerzyła się baza i do dyspozycji jest już znaczna liczba stadionów z tartanową bieżnią. Maciej Petruczenko zauważa dziwny związek między liczbą wykrytych przypadków stosowania dopingu, a sukcesami Polaków. - Im więcej wykrywa się sportowców na dopingu, tym większe sukcesy odnoszą Polacy - podkreśla.

Jacek Wszoła, medalista olimpijski, wspomina, że w końcu XX wieku wiele osób rezygnowało z uprawiania lekkiej atletyki na rzecz sportów, przynoszących więcej korzyści finansowych. - Do lekkiej atletyki nie trafili ludzie zdolni, szukający swojej szansy w innych sportach, które finansowo bardziej opłacają się - zauważa.

Cezary Gurjew, komentator sportowy, zwraca uwagę, że po transformacji w 1989 roku likwidowano boiska, które obecnie są odtwarzane. - Nastąpił wielki postęp, to jest 6-7 lat, a mamy tyle pięknych aren - zauważa.

Czy sportowcom przyłapanym na dopingu należy odbierać rekordy? Co czeka polski sport w 2019 roku? Co powinno być polską specjalnością? Posłuchaj całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Maciej Petruczenko ("Przegląd sportowy"), Jacek Wszoła (mistrz olimpijski w skoku wzwyż w Montrealu w 1976 roku), Cezary Gurjew (Naczelna Redakcja Sportowa Polskiego Radia)

Data emisji: 2.01.2019

Godzina emisji: 17.25

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tron królowej sportu jest pusty". Wspominamy Irenę Szewińską, Pierwszą Damę i Królową Lekkoatletyki

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 10:00
Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to czas, w którym wspominamy zmarłych - oddajemy hołd naszym bliskim, przyjaciołom, autorytetom, tym którzy zajęli szczególne miejsce w naszej pamięci. Dla świata sportu taką osobą była Irena Szewińska, która zmarła w czerwcu 2018 roku.  
rozwiń zwiń