X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O przekopie Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 21:00
W grudniu 2018 roku minister gospodarki morskiej ogłosił przetarg na wykonanie toru wodnego poprzez Mierzeję Wiślaną. Decyzja ta wywołała wiele kontrowersji. 
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Przekop ma mieć kilometr 300 metrów długości. Kanał będzie głęboki na 5 metrów. Dzięki tej inwestycji z Bałtyku do Elbląga będą mogły wpłynąć statki o długości do 100 metrów, szerokości 20 metrów i zanurzeniu 4 metrów. Prace nad przekopem mają zakończyć się do 2022 roku. Koszt tej inwestycji szacowany jest na 880 milionów złotych. 

Dr. Inż. Piotr Szmytkiewicz mówi, że nie ma żadnych zagrożeń związanych z przekopem Mierzei. - Mogę państwa zapewnić, że nic złego się nie wydarzy z brzegami czy z akwenem. Daleki jestem od jednoznacznego stwierdzenia, czy to jest dobre, czy złe. Nas zapytano jako specjalistów, w jaki sposób to wykonać, żeby zrobić to jak najlepiej - wyjaśnia. - Chciałbym uspokoić mieszkańców Mierzei czy turystów, którzy tam przyjeżdżają. Nic złego się tam nie wydarzy. Przy takim układzie falochronów, jaki został zaprojektowany, te ewentualne zmiany, jakie zajdą, czyli erozja i akumulacja w perspektywie 10 lat będą rzędu 5-10 metrów po wschodniej i zachodniej stronie falochronu w odległości wzdłużbrzegowej 100-200 metrów. To jest naprawdę niedużo - dodaje.  

Innego zdania jest Michał Piotrowski. - Jednym z elementów, nad którymi się zastanawiamy przy okazji pomysłu budowy przekopu jest kwestia zagrożeń. Tu nie mówimy o samych zagrożeniach związanych z przekopem, czyli budową rowu i pogłębiania toru wodnego. Mówimy szerzej, mówimy o tym, co się stanie z wyciętym lasem, ze strefą ciszy, którą budowa przekopu narzuci, zamknie pewną strefę zalewu wiślanego dla turystów i rybaków - odpowiada. - Obawiamy się tego, co się stanie, jeśli powstanie na zalewie sztuczna wyspa, która zostanie zbudowana z tego mułu, który zostanie wyciągnięty z dna przekopu i będzie składowany na środku zalewu wiślanego. To naszym zdaniem urody temu akwenowi nie doda - zaznacza.

 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Witold Gadowski

Goście: Dr. Inż. Piotr Szmytkiewicz (zastępca dyrektora Instytutu Budownictwa Wodnego PAN), Michał Piotrowski (Urząd Marszałkowski województwa Pomorskiego)

Data emisji: 7.01.2019

Godzina emisji: 17.26
IAR/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W sporcie królowa jest tylko jedna

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 18:41
W 2018 roku cieszyliśmy się mistrzostwem świata  siatkarzy, czy złotym medalem olimpijskim Kamila Stocha. Ale wszystkich przebili lekkoatleci, którzy pokazali co umieją podczas halowych mistrzostw świata w Birmingham i mistrzostwach Europy w Berlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt nowelizacji ustawy o przemocy w rodzinie wymaga poprawek

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 18:00
W poniedziałek, w ostatnim dniu starego roku, na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt zmian w ustawie o przemocy w rodzinie. Wywołał wielką wrzawę, a na autorów spadł grad oskarżeń o chęć ograniczenia walki z przemocą w rodzinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nikt nie wybiera bezdomności. Zima dla bezdomnych to najtrudniejszy czas

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 19:11
Od 1 listopada na dzialkach, w altankach, czy po przysłowiową chmurką zmarło z wychłodzenia 39 osób. Do takich przypadków każdej zimy dochodzi na tyle często, że tzw. przeciętny Polak przestał już reagować na tego typu informacje. Jak można pomóc bezdomnym?
rozwiń zwiń