X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zachęcić samorządy do włączania seniorów w życie społeczne?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 18:30
4 stycznia minął termin składania wniosków o dofinansowanie prowadzenia Dziennych Domów Pobytu Senior Plus i klubów seniora. Dlaczego niektóre samorządy w ogóle nie wnioskują o fundusze na domy lub kluby dziennego pobytu dla osób starszych? Ile powstanie ich w najbliższym czasie? 
Audio
  • Jak zachęcić samorządy do włączania seniorów w życie społeczne? (Debata Jedynki)
Goście Debaty Jedynki: Marzena Grzesińska, Elżbieta Ostrowska i Lidia Ułanowska
Goście "Debaty Jedynki": Marzena Grzesińska, Elżbieta Ostrowska i Lidia Ułanowska Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

- Zwykle tak jest, że są samorządy, które bardzo ubiegają się o tę formę wsparcia i są takie, które dopiero zaczynają. Ponieważ jest to konkurs otwarty możemy powiedzieć, że są miejsca, gdzie tych klubów jest już sporo, ale są i takie, gdzie wciąż ich brakuje – powiedziała Lidia Ułanowska z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Deficyt miejsc dziennego pobytu dla seniorów jest szczególnie widoczny we wschodnich województwach Polski. – Dochodzi do sytuacji, że aktywizujemy aktywnych. Pytanie brzmi, jak zachęcić tych mniej aktywnych do działań włączania seniorów w życie społeczne? – pytała dr Elżbieta Ostrowska ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Zdaniem Marzeny Grzesińskiej z Dziennego Domu Pobytu Senior Plus dofinansowanie z ministerstwa powinno być nieco wyższe. - Przy dobrym gospodarowaniu placówka ma szansę się utrzymać przy takich proporcjach dofinansowania. Aczkolwiek, gdyby pieniędzy było więcej, mielibyśmy szerszą ofertę usług – mówiła.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Anna Grabowska

Goście: Lidia Ułanowska (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), Marzena Grzesińska (Dzienny Dom Pobytu Senior Plus), dr Elżbieta Ostrowska (Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów)

Data emisji: 9.01.2019

Godzina emisji: 17.28

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak