X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czego przykład Wisły Kraków nauczy inne polskie kluby? "To może być pewnego rodzaju czerwona lampka"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 18:20
Wisła Kraków zmaga się z ogromnymi problemami. Zadłużona na kilkadziesiąt milionów złotych "Biała Gwiazda" walczy o ligowy byt - o tym, jak wygląda sytuacja w jednym z najbardziej zasłużonych polskich klubów w "Debacie Jedynki" opowiadali Andrzej Janisz i Tomasz Włodarczyk.
Audio
  • Andrzej Janisz i Tomasz Włodarczyk o problemach Wisły Kraków (Debata Jedynki)
Tomasz Włodarczyk i Andrzej Janisz w Debacie Jedynki
Tomasz Włodarczyk i Andrzej Janisz w "Debacie Jedynki"Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Sprawą Wisły Kraków żyje cała piłkarska Polska. 3 stycznia Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zdecydowała się zawiesić licencję klubu na grę w Ekstraklasie. Powodem była niejasna sytuacja prawna oraz liczne naruszenia postanowień Podręcznika Licencyjnego. W tym momencie nie wiadomo, czy "Biała Gwiazda" przystąpi do ruszającej w lutym rundy wiosennej sezonu 2018/19. 

Część wątpliwości zdołano wyjaśnić, ale licencja pozostaje zawieszona, a klub musi przedstawić wiarygodne informacje finansowe i prognozę finansową na resztę sezonu. Trwa też śledztwo prokuratury, dotyczące tego, czy poprzednie władze Towarzystwa Sportowego Wisła i Wisły Kraków SA dopuściły się nadużycia udzielonych uprawnień i niedopełnienia obowiązków od sierpnia 2016 do 31 grudnia 2018 roku.

- Podobnych przykładów w nie tak długim odstępie czasu mieliśmy wiele, Wisła jest kolejnym. "Biała Gwiazda" musi uporządkować sprawy administracyjne, znaleźć pieniądze na bieżącą działalność, a po dzisiejszym spotkaniu przedstawić prognozę finansową na to, że klub może funkcjonować do końca sezonu na normalnych zasadach. Wtedy licencja zostanie odwieszona - mówił Tomasz Włodarczyk.

Andrzej Janisz podkreślał, że to, co stało się w Wiśle, może wiele nauczyć inne krajowe zespoły. - Wisła nie jest jedynym klubem w Polsce, który ma długi, Wisła nie jest jedynym klubem w Polsce, który ma problemy z przejmowaniem przez grupy przestępcze. Chodzi o to, żeby jej przykład pokazał, jak się przed tym bronić. To może być pewnego rodzaju czerwona lampka, która mówi "nie róbmy tak, bo skończy się jak w przypadku krakowskiego klubu" - powiedział dziennikarz radiowej Jedynki.

Skąd wziął się optymizm, związany z inwestorami, którzy okazali się niegodni zaufania? Dlaczego właściciele klubów tak często mają problemy z racjonalnym postrzeganiem piłkarskiego biznesu? W którym momencie rozpoczęły się problemy Wisły Kraków i kto odpowiada za degrengoladę, która doprowadziła do obecnej sytuacji? Zapraszamy do posłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Andrzej Janisz (komentator i dziennikarz sportowy radiowej Jedynki), Tomasz Włodarczyk (dziennikarz "Przeglądu Sportowego")

Data emisji: 11.01.2019

Godzina emisji: 17.29

ps/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wisła Kraków - od najlepszego polskiego klubu XXI wieku na skraj przepaści [KALENDARIUM]

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:45
Za czasów Bogusława Cupiała Wisła Kraków rozkwitała, dominując na krajowym podwórku i walcząc w europejskich pucharach. W ostatnich latach trwał proces, który musiał zakończyć się tragicznie. Jak doszło do upadku "Białej Gwiazdy"?
rozwiń zwiń