Polska po śmierci Pawła Adamowicza. Czego uczy nas ta tragedia?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 18:52
Zabójstwo Pawła Adamowicza wstrząsnęło całym polskim społeczeństwem. W wielu miastach w poniedziałkowy wieczór odbywają się marsze przeciwko przemocy. Czego powinna nauczyć nas ta wielka tragedia? O tym goście "Debaty" Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"), Adrian Stankowski ("Gazeta Polska").
Audio
  • Polska po śmierci Pawła Adamowicza (Debata Jedynki)
Zdjęcie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
Zdjęcie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła AdamowiczaFoto: PAP/Paweł Supernak

Adrian Stankowski zwrócił uwagę, że atak na urzędnika państwowego stał się zarazem atakiem na państwo polskie. Jego zdaniem konieczne są nowe decyzje odnośnie ochrony funkcjonariuszy państwowych. - Agresja rodzi się ze słów, a one częstokroć przekraczają w debacie publicznej wszelką miarę. Trzeba będzie bardzo drobiazgowo wyciągnąć wnioski i podjąć decyzje. Bo rzeczywiście, sposób organizowania imprez masowych, sposób ochrony i funkcjonowanie sektora agencji ochrony dają nam poczucie ułudy bezpieczeństwa. – mówił.

du123.jpg
Prezydent ogłosi żałobę narodową po śmierci Pawła Adamowicza

Zdaniem Marcina Piaseckiego, Polacy mają przed sobą test dojrzałości. - Po pierwsze władza jest zobowiązana i ciążą na niej obowiązki rozliczenia w każdym wymiarze tego, co się stało na dodatek w taki sposób, by opozycja nie miała cienia wątpliwości, że coś jest ukrywane. Z drugiej strony opozycja też stoi przed wielkim testem, by nie wykorzystywać tej sytuacji politycznie i nie dzielić dodatkowo społeczeństwa – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Witold Gadowski

Goście: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"), Adrian Stankowski ("Gazeta Polska")

Data emisji: 14.01.2019

Godzina emisji: 17.28

abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świat polityki wyraża żal i wspomina Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 18:00
Przedstawiciele wszystkich stron sceny politycznej przekazują na Twitterze kondolencje rodzinie zmarłego prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz, zaatakowany wczoraj przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zmarł w szpitalu uniwersyteckim w Gdańsku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzydniowa żałoba w Warszawie, kondolencje prezydentów miast po śmierci Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 18:24
Prezydenci wielu polskich miast, m.in. Warszawy, Gdyni, Katowic, Łodzi wyrażają żal i smutek po śmierci Pawła Adamowicza. Warszawa uczci pamięć zmarłego prezydenta trzydniową żałobą w dniach 15-17 stycznia.
rozwiń zwiń