X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ojciec Paweł Krupa OP: myśmy się upili nienawiścią

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 19:12
- I nagle coś się stało, nagle widzimy skutki tego naszego pijaństwa i my je czujemy bardzo głęboko - mówi dominikanin, ojciec Paweł Krupa. I ma nadzieję, że wielu ludzi w Polsce obudziło się w poniedziałek lub we wtorek, już po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, z uczuciem - jak to ujął - kaca.
Audio
  • Ojciec Paweł Krupa OP o naprawie społeczeństwa (Jedynka)
Ojciec Paweł Krupa OP
Ojciec Paweł Krupa OPFoto: YouTube

Obrazowo duchowny wyjaśnia, że kac, to przejaw obrony organizmu. - Jakby tego kaca nie było to znaczy, że umieramy - mówi. A skoro kaca mamy, to jest to - jego zdaniem - przejaw tego, że w organizmie jest jeszcze jakaś zdrowa tkanka.  

Ojciec Krupa podkreśla, że w ostatnich latach społeczeństwo było w momentach granicznych kilka razy. - I wydawało się, że dalej nie można. Okazywało się, że można - przypomina. Więc jeżeli zamach na Pawła Adamowicza byłby taki momentem granicznym to bardzo dobrze.

Zwraca uwagę, że Polacy mają - jak to określił - cudowną zdolność do stawiania pomników, a potem do oblewania tych pomników pomyjami. - Ja bym był wolniejszy w stawianiu pomników, ale zdecydowanie bym się już zatrzymał z tymi pomyjami - mówi dominikanin.

Jak duchowny ocenia postawę Gdańszczan, którzy godzinami stali w kolejce, żeby oddać hołd Pawłowi Adamowiczowi? Kto - jego zdaniem - powinien zacząć uleczanie społeczeństwa? Kto to jest radykał katolicki?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Karolina Rożej

Gość: o. Paweł Krupa OP (były dyrektor Instytutu Tomistycznego, obecnie kapelan sióstr dominikanek w Radoniach, znany z kazań na warszawskim Służewie, autor wielu książek)

Data emisji: 18.01.2019

Godzina emisji: 17.24

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Kozłowski: polaryzacja nastrojów nas zniszczy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 17:09
- Największym rozczarowaniem dla mnie jest to, co pojawiło się w mediach społecznościowych po śmierci Pawła Adamowicza. Komentarze pokazały, że bardzo  daleko zabrnęliśmy jako społeczeństwo. Nie wiem, czy da się to zmienić. W swojej naiwności wierzę jednak, że Polska się opamięta. W przeciwnym razie antagonistyczna polaryzacja nastrojów nas zniszczy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15 Jerzy Kozłowski.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczęła się żałoba narodowa po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 17:46
W piątek o godz. 17 rozpoczęła się zarządzona przez prezydenta Andrzeja Dudę żałoba narodowa po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Będzie obowiązywać do godz. 19 w sobotę. W tym czasie flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.
rozwiń zwiń