X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konferencja o Bliskim Wschodzie oczami ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 21:00
W połowie stycznia amerykański Departament Stanu i polskie MSZ poinformowały, że w dniach 13-14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja ministerialna w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. 
Audio
  • Stosunki Polska-USA-Iran po zapowiedzi konferencji w Warszawie poświęconej sytuacji na Bliskim Wschodzie (Debata Jedynki)
Witold Gadowski, Wojciech Jakóbik, Witold Repetowicz
Witold Gadowski, Wojciech Jakóbik, Witold RepetowiczFoto: Polskie Radio / Mateusz Patoła

Teheran zdecydowanie sprzeciwia się bliskowschodniej konferencji w Warszawie i żąda od polskiej strony wycofania się z organizacji wydarzenia. Irański MSZ wezwał w ubiegłym tygodniu charge d'affaires polskiej ambasady, a następnie ambasador Iranu został wezwany do polskiego MSZ. Przedstawiciele polskich władz wielokrotnie podkreślali, że konferencja nie jest wymierzona w Iran, będzie natomiast poświęcona budowaniu pokoju i stabilności na Bliskim Wschodzie. 

- Nie opłaca się robić sobie wrogów z krajów, które są krajami znaczącymi, a Iran jest, był i będzie krajem znaczącym - mówi Witold Repetowicz, ekspert do spraw Bliskiego Wschodu. - Stosunki polsko-irańskie są bardzo dobre i nie jest w interesie Polski być twarzą antyirańskiej koalicji - dodaje.

- Chciałbym wierzyć, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych załatwiło jakąś dużą sprawę za ten szczyt, który już teraz nas dużo kosztuje, a nie widać wymiernej korzyści, którą moglibyśmy pokazać społeczeństwu w zamian - opowiada Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu biznesalert.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Witold Gadowski

Goście: Witold Repetowicz (ekspert do spraw Bliskiego Wschodu), Wojciech Jakóbik (redaktor naczelny portalu biznesalert.pl)

Data emisji: 21.01.2019

Godzina emisji: 17.24

IAR/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wciąż niespokojnie na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 18:00
41 Palestyńczyków zginęło w ostatnich starciach na północy Izraela, w Libanie wzmocnił się ruch Hezbollah, nie maleje napięcie pomiędzy Iranem a Stanami Zjednoczonymi. Do czego może doprowadzić ta napięta sytuacja?
rozwiń zwiń