X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PiS zyska czy straci na aresztowaniach, dokonanych przez CBA?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 19:03
Agenci CBA zatrzymali w poniedziałek (28.01) sześć osób w śledztwie dotyczącym doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej.
Audio
Do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu zostały dowiezione na przesłuchanie pierwsze osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA w śledztwie dotyczącym doprowadzenia PGZ do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości
Do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu zostały dowiezione na przesłuchanie pierwsze osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA w śledztwie dotyczącym doprowadzenia PGZ do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartościFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Wśród zatrzymanych jest były szef gabinetu politycznego MON, były rzecznik MON Bartłomiej M., były członek zarządu spółki PGZ S.A. Radosław O., były parlamentarzysta Mariusz Antoni K., a także trzej byli pracownicy MON oraz spółki PGZ.

Adrian Stankowski z "Gazety polskiej" uważa, że aresztowanie, to wyraz normalności, i że w końcu państwo zaczęło działać niezależnie od legitymacji politycznych czy sympatii. - Warto zauważyć dwa najgłośniejsze nazwiska z tej szóstki. Panu K. nie pomogło, że ma takie same nazwisko jak minister koordynator - śmieje się dziennikarz. Przypomina słowa Jarosława Kaczyńskiego, że trzeba zacząć do swoich, żeby wyplenić zarazę korupcji.

Janusz Schwertner z Onet-u uważa za mało prawdopodobne, żeby prokuratura czy CBA sprokurowały zarzuty wobec ludzi obecnej władzy. - Takim skutecznym mitem, za który wielu podziwia Jarosława Kaczyńskiego jest zbudowanie mitu, że Prawo i Sprawiedliwość jest taką partią, która przyszła z nieba świętsza od papieża - mówi publicysta. Jego zdaniem, obecnie PiS jest w trudnej sytuacji, bo ten mit może upaść.

Czy aresztowania to wynik wewnętrznej rozgrywki w PiS? Czy aresztowania podziałają na szkodę PiS, czy wręcz odwrotnie, partia podtrzyma swój wizerunek walczącej z łamaniem prawa?

Posłuchaj całej debaty

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Witold Gadowski

Goście: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska"), Janusz Schwertner (Onet)

Data emisji: 28.01.2019

Godzina emisji: 17.25

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Długi o zatrzymaniach CBA: służby działają i chwała im za to

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 09:40
- Obrona narodowa jest kwestią kluczową. Dobrze, że udało się wykryć prawdopodobieństwo poważnego przestępstwa - powiedział na antenie radiowej Jedynki Grzegorz Długi, poseł Kukiz'15. W poniedziałek rano funkcjonariusze CBA zatrzymali sześć osób związanych z MON, które są podejrzane m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Buda: jeżeli są powody do łapania "swoich", to trzeba dać przykład, że nie ma świętych krów

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 18:38
– Bartłomiej M., jak każda osoba przebywająca na terenie Polski, podlega prawu obowiązującemu w naszym kraju. Jednak nie przesądzam o winie kogokolwiek z zatrzymanych – powiedział Waldemar Buda, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W poniedziałek CBA zatrzymało 6 osób w związku z nieprawidłowościami w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.
rozwiń zwiń