X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O dziennikarstwie śledczym

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 20:00
W dzisiejszej "Debacie Jedynki" razem z ekspertami zastanawiamy się, czym jest dziennikarstwo śledcze i czy może ono służyć propagandzie.
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay

- Dziennikarze od wczoraj nic innego nie robią, tylko dają temu materiałowi wymiar i kontekst polityczny – mówi o publikacji "Gazety Wyborczej" nt. spółki Srebrna Marcin Makowski z "Do Rzeczy". Gość Jedynki jednak dodaje, że ma to swoją dobrą stronę. – Dobrze, że są ludzie, którzy nawet jeżeli robią politykę, to skłaniają nas do dyskusji – przyznaje.

– Jeśli widzę, że dziennikarze ujawniają w jakimś zakładzie nieprawidłowości czy złe zatrudnienie, to wierzę, że jest to prawdziwe dziennikarstwo śledcze – odpowiada Piotr Wroński, były oficer służb specjalnych. - Ale na tym poziomie, to jest propaganda, gra dwóch przeciwstawnych sobie obozów, szczególnie u nas, gdzie dziennikarze są upolitycznieni – zaznacza.

- Uważam, że dziennikarze śledczy spełniają istotną rolę w społeczeństwie - mówi Eliza Olczyk z "Wprost". - Nawet jeśli dziennikarz dostaje ze służb materiały i zdaje sobie sprawę, że to może służyć rozgrywkom wewnątrz służb, to zawsze na koniec musi zadać sobie pytanie, czy jest w tym interes społeczny – mówi, po czym zaznacza, że ostatecznie o istnieniu interesu społecznego decyduje sąd.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Marek Mądrzejewski

Goście: Eliza Olczyk (Wprost), Marcin Makowski (Do Rzeczy), Piotr Wroński (były oficer służb specjalnych)

Data emisji: 29.01.2019

Godzina emisji: 17.24

kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemcy i Francja zacieśniają współpracę. Co to oznacza dla Europy?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 18:04
We wtorek w Akwizgranie kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron podpisali nowy traktat o współpracy między obu państwami - dokładnie w 56. rocznicę zawarcia przez prezydenta Francji Charlesa de Gaulle'a i kanclerza Republiki Federalnej Niemiec Konrada Adenauera traktatu elizejskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy resocjalizacja za kratami jest skuteczna i zawsze konieczna?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 18:19
Jak wygląda resocjalizacja za kratami polskich zakładów karnych? Na ten temat debatowali goście Jedynki prof. Anna Fidelus z UKSW oraz dr Maria Niełaczna z UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS zyska czy straci na aresztowaniach, dokonanych przez CBA?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 19:03
Agenci CBA zatrzymali w poniedziałek (28.01) sześć osób w śledztwie dotyczącym doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej.
rozwiń zwiń