NBP może mieć problem po ujawnieniu zarobków kadry

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 19:00
Eksperci, będący gośćmi "Debaty Jedynki" podzieleni w sprawie planów ujawnienia zarobków kierownieczej kadry w Narodowym Banku Polskim. Czy ktoś z rzadkimi kwalifikacjami będzie chciał w takim banku pracować?
Audio
  • Goście Jedynki w rozmowie o jawności płac pracowników NBP. (Debata Jedynki/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Marcin Piasecki uważa, że bank powinien powinien przede wszystkim dbać o dobrą kondycję polskiego systemu finansowego. Dlatego w jego działalność, nie powinni mieszacć się politycy. - Uważam, że podstawowym celem NBP powinno być to, aby jego sprawy były kompletnie poza tematem polityki - podkreśla dziennikarz.

Karol Gac, dziennikarz portalu "Do Rzeczy" nie widzi przeciwskazań, aby płace były jawne i tym samym popiera przegłoesowanie przez sejm odpowiedniej ustawy. - Uważam, że jest to dobry ruch ze strony partii rządzącej - wyjśnia.

Maciej Wośko, Redaktor Naczelny Gazety Bankowej, dostrzega niebezpieczeństwo w kwestii ujawniania zarobków, ale również zwraca uwagę na bardzo istotną kwestię. - Jesteśmy w stanie wyliczyć, ile Prezes NBP zarabia, ale czy to jest najważniejsze? Głównym jego zadaniem jest zatrudnić taką kadrę, która będzie pilnowała poziomu złotówki. To może okazać się trudne, jeśli płace będą jawne - mówi nasz gość.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Henryk Szrubarz

Goście: Marcin Piasecki (dziennikarz "Rzeczpospolita"), Maciej Wośko (Redaktor Naczelny "Gazety Bankowej"), Karol Gac (dziennikarz portalu "Do rzeczy")

Data emisji: 30.01.2019

Godzina emisji: 17.25

K.A/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakie powinno być miejsce Polski w Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 17:00
Punktem wyjścia dla "Debaty Jedynki" było przyznanie przez "Gazetę Wyborczą" tytułu Człowieka Roku Fransowi Timmermansowi, wiceprzewodniczącemu Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy o polskich sprawach powinno się dyskutować za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 18:58
Donoszenie na Polskę to ostatnio temat licznych sporów. Czy deklarowana ponadpartyjna zgoda w kwestii polityki zagranicznej była jedynie mitem, którym żyliśmy? Czy w ogóle mieliśmy kiedykolwiek do czynienia z solidarnością w obronie dobrego imienia Polski?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityczne podsumowanie tygodnia w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2017 13:54
Kończy się kolejny obfitujący w ważne wydarzenia polityczne tydzień. Było expose premiera, przyjęto ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, Sejm uchwalił zmiany w ordynacji wyborczej, a Rada Krajowa PO wybrała nowy zarząd. O tym wszystkim porozmawialiśmy z Andrzejem Czerwińskim i Jackiem Sasinem.
rozwiń zwiń