Rolnicy protestują. Czy Agrounia oznacza początek nowej partii?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 19:31
W Warszawie przed Pałacem Prezydenckim miał miejsce protest, w którym udział wzięli zarówno rolnicy jak i konsumenci. Liderem protestu jest Michał Kołodziejczyk nazywany "młodym Lepperem”. 
Audio
  • Goście "Debaty Jedynki" w rozmowie o proteście rolników. (Debata Jedynki/Jedynka)
Protest rolników (Debata JedynkiJedynka)
Protest rolników (Debata Jedynki/Jedynka)Foto: PAP/Paweł Supernak

Czy po proteście możemy stwierdzić, że w naszym kraju rozpoczęło się „powstanie chłopskie”? - Michał Kołodziejczyk prowadzi bardzo ciekawą politykę w mediach społecznościowych, a poza wirtualnym światem próbuje naśladować Andrzeja Leppera. Uważam, że nastały inne czasy a wraz z nimi - inne problemy. Nie rozumiem dlaczego lider protestu jest porównywany do Leppera, który w przeszłości dokonał wielu istotnych reform dla rolników - twierdzi Mikołaj Wójcik z Faktu.

Czy protest faktycznie narobił wiele zamieszania w stolicy? - Jeśli protest był zapowiadany jako bomba polityczna, to muszę przyznać, że w rzeczywistości nie wstrząsnął Warszawą. Liczba protestujących nie była powalająca, wbrew wcześniejszym prognozom. Kreowanie Michała Kołodziejczyka jako „nowego Leppera” to tylko i wyłącznie zasługa mediów - mówi dziennikarz Karol Gac.

Postulaty lidera protestu mają wnieść takie reformy w kraju jak chociażby obrona rynku rolnego i ograniczenie przewozu produktów rolnych z zagranicy. Czy założenia Michała Kołodziejczyka przyniosą dobre zmiany dla rolników? Czy możemy mówić o powstawaniu nowej partii? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska), Mikołaj Wójcik (Fakt), Karol Gac (Do Rzeczy)

Data emisji: 6.02.2019

Godzina emisji: 17.26

K.A


Czytaj także

Protest służb mundurowych. "Niech Donald Tusk spełni swoje obietnice"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 09:01
- Funkcjonariusze mundurowi mogą pikietować i protestować, ale nie mają prawa do strajku - mówił w "Sygnałach dnia" wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów Tomasz Krzemieński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julian Wróbel z OZZL o sytuacji w służbie zdrowia: mamy dosyć

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 08:28
- Patrząc wstecz na działania wszystkich ministrów zdrowia i rządu, myślę, że tego protestu nie dało się uniknąć. To już jest taki duży poziom frustracji i niezadowolenia, że przyszedł moment kiedy wszyscy chcą powiedzieć dosyć. Nie pamiętam w historii ostatnich 15 lat takiego pospolitego ruszenia - powiedział w "Sygnałach dnia" Julian Wróbel, przedstawiciel Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
rozwiń zwiń