X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konferencja bliskowschodnia. Dlaczego nie obejmuje Iranu?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 19:54
Na środę i czwartek zostało zaplanowane spotkanie departamentu Stanów Zjednoczonych z Polskim MSZ, poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie. Konferencja ma odbyć się w Warszawie, gdzie delegację potwierdziło ok. 60 państw, natomiast krajem nieuczestniczącym w konferencyjnym dialogu będzie Iran. 
Audio
  • Konferencja bliskowschodnia. Dlaczego nie obejmuje Iranu? (Debata jedynki)
Walki na Bliskim Wschodzie. Zdjęcie ilustracyjne
Walki na Bliskim Wschodzie. Zdjęcie ilustracyjneFoto: ChameleonsEye / Shutterstock

Bliski Wschód - ugodzony wojnami w Syrii i Jemenie, umęczony konfliktem izraelsko-palestyńskim, ogromnie potrzebujący pomocy humanitarnej oraz pomocy dla uchodźców. Jaki interes w konferencji ma Polska? - Polsce przede wszystkim zależało na tym, aby konferencja dotyczyła bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Celem jest otwarcie nowej formuły, jaką jest podjęcie dialogu dotyczącego problemów Bliskiego Wchodu - mówi Mirosława Stachowiak - Różecka z PiS.

Dlaczego konferencja ma odbyć się bez udziału Iranu? - Iran jest dziś ogromnym problemem dla USA i Izraela. Nie powinno być dla nikogo zdziwieniem, że Iran sponsoruje wiele organizacji terrorystycznych w rozmaitych krajach i jest zagrożeniem dla stabilizacji na całym Bliskim Wschodzie - twierdzi wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Rosja jest jednym z tych krajów, który oznajmił, iż nie będzie uczestniczył w konferencji. Jak dużej listy nieobecności można się spodziewać? - Lista nieobecnych jest długa, ale nie to jest najważniejsze. Istotnym jest, aby utrzymać status Polski pomocnej między cywilizacją zachodu, a bliskowschodnią mozaiką - dodaje Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej.

Unia Europejska ma zupełnie odmienny stosunek do Iranu, niż Stany Zjednoczone. Z czego to wynika? - Stany Zjednoczone zerwały umowę handlową z Iranem i wycofały się ze współpracy z krajem. Iran sprzed 55 lat, to nie ten sam kraj, jaki obserwujemy teraz - mówi Marek Sawicki z PSL.

Czego możemy spodziewać się po konferencji bliskowschodniej? Dlaczego Polska podejmuje się podjęcia tego typu dialogu?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski 

Goście: Marek Sawicki (PSL), Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), Andrzej Halicki (PO), Adam Bielan (wicemarszałek Senatu, Porozumienie)

Data emisji: 12.02.2019

Godzina emisji: 17.24

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konsekwencje brexitu według polityków

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 21:00
29 stycznia odbędzie się drugie głosowanie zatwierdzające brexit. Premier Theresa May prowadzi nadal rozmowy z opozycją, zarówno zewnętrzną, jak i w jej partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna w cyberprzestrzeni. Czy jesteśmy na nią gotowi?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 19:39
Wojsko Obrony Cyberprzestrzeni to jedno z założeń NATO. Czy możemy spodziewać się swojej cyberarmii? Swoje opinie przedstawią eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć politycznego obrońcy - Jana Olszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 20:05
Były premier i opozycjonista w trudnych czasach PRL oraz najwybitniejszy obrońca w sądowych procesach politycznych. Jan Olszewski umiera, mając 88 lat. Czym zasłynął w swoim życiu?
rozwiń zwiń