X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konferencja bliskowschodnia. Sprytna koalicja czy szerzenie bezpieczeństwa?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 19:24
W Warszawie odbyła się konferencja, na której miał toczyć się dialog dotyczący bezpieczeństwa krajów Bliskiego Wschodu. Nieobecność Iranu, jak i przedstawicieli wielu innych ważnych krajów, okazała się nie być przeszkodą w podjęciu dyskusji. Co zatem okazuje się być prawdziwym celem powołania konferencji bliskowschodniej? O tym opowiadają nasi eksperci.
Audio
  • Eksperci o konferencji bliskowschodniej (Debata Jedynki)
Goście Jedynki. (Debata Jedynki)
Goście Jedynki. (Debata Jedynki)Foto: Polskie Radio

W jakiej mierze konferencja miała charakter antyirański, a w jakiej miała faktycznie na celu rozwiązanie problemu bezpieczeństwa Bliskiego Wschodu? - Możemy rozróżnić dwie części konferencji. Pierwszą jest dialog organizatorów debaty, gdzie widzimy, że powstaje mechanizm konsultacji i współpracy między Polską, a Stanami Zjednoczonymi. Drugą część obejmuje wywód Mike'a Pence'a, gdzie wszyscy uczestniczy konferencji zgodzili się z nim, że winowajcą braku bezpieczeństwa jest Iran, który według przedstawiciela Stanów Zjednoczonych - łamie prawa człowieka i sponsoruje terroryzm - mówi współorganizator konferencji Michał Żakowski.

- Według mnie w konferencji chodziło tylko i wyłącznie o politykę, a nie o próbę rozwiązywania problemów Bliskiego Wschodu. Wydaje mi się, że nadrzędnym celem było stworzenie koalicji państw popierających amerykański sposób widzenia Bliskiego Wschodu i tym samym - realizacji swoich interesów - twierdzi prawnik Patryk Gorgol.

Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych - Mike Pompeo, podczas konferencji użył dwóch całkowicie sprzecznych cytatów. - Mike Pompeo podsumowując spotkanie powiedział, że jego celem było szerzenie bezpieczeństwa, gdzie kilka godzin wcześniej oznajmił, iż nie da się osiągnąć pokoju na Bliskim Wschodzie bez bezpośredniej konfrontacji z Iranem. Nie widzę zatem tutaj żadnej spójności - dodaje Łukasz Polinceusz - specjalista ds. bezpieczeństwa narodowego.

Czy polsko - irańskie relacje mogą ucierpieć po konferencji? Jakie padły słowa z ust organizatorów? Co ma na celu polityczna gra?

Zapraszamy do odsłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: Patryk Gorgol (prawnik), Michał Żakowski (współorganizator konferencji bliskowschodniej), Łukasz Polinceusz (specjalista ds. bezpieczeństwa narodowego)

Data emisji: 14.02.2019

Godzina emisji: 17.24

K.A/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojna w cyberprzestrzeni. Czy jesteśmy na nią gotowi?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 19:39
Wojsko Obrony Cyberprzestrzeni to jedno z założeń NATO. Czy możemy spodziewać się swojej cyberarmii? Swoje opinie przedstawią eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć politycznego obrońcy - Jana Olszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 20:05
Były premier i opozycjonista w trudnych czasach PRL oraz najwybitniejszy obrońca w sądowych procesach politycznych. Jan Olszewski umiera, mając 88 lat. Czym zasłynął w swoim życiu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja bliskowschodnia. Dlaczego nie obejmuje Iranu?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 19:54
Na środę i czwartek zostało zaplanowane spotkanie departamentu Stanów Zjednoczonych z Polskim MSZ, poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie. Konferencja ma odbyć się w Warszawie, gdzie delegację potwierdziło ok. 60 państw, natomiast krajem nieuczestniczącym w konferencyjnym dialogu będzie Iran. 
rozwiń zwiń