X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Olszewski. Moralność ponad polityką

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 19:11
Pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę, gdzie ciało premiera spocznie na cmentarzu na Wojskowych Powązkach. Aktualnie ma miejsce żałoba narodowa, w której społeczeństwo integruje się ze stratą po wielkim patriocie. Każdy, kto ma ochotę oddać hołd byłemu premierowi - może przyjść do jego kancelari, gdzie znajduje się trumna.
Audio
  • Eksperci w rozmowie o Janie Olszewskim. (Debata Jedynki/Jedynka)
Goście Debaty Jedynki
Goście "Debaty Jedynki"Foto: Łukasz Kowalski

Czy wartości, które Jan Olszewski nosił w sercu mogły go oddalać od roli skutecznego polityka? - Mówi się, że niepotrzebnie Jan Olszewski pchał się do polityki, skoro był tak dobrym i porządnym człowiekiem. Uważam, że warto na to spojrzeć w inny sposób - to polska polityka pokazała wtedy swoją brutalność, a Olszewski był kompletnie niepasującym do tego ustroju ogniwem. Nie interesowały go polityczne "haki" i tego typu gierki. Miał spór z Lechem Wałęsą, który nie chciał szybkiego wejścia do NATO - mówi publicysta Piotr Semka.

Co dla Polski zrobił premier Jan Olszewski? - Z Olszewskim było tak, że z powołania był adwokatem i obrońcą ugodzonych niesprawiedliwością. Zawsze bronił naszego kraju jak tylko mógł, starał się polskie sprawy popchnąć do przodu, jednocześnie nie rezygnując z programu pełnej suwerenności. Zwracam szczególną uwagę na jego życiorys, gdzie w 1956 roku napisał pierwsze teksty do tygodnika „Po prostu” gdyż wiedział, że Polsce trzeba było przywrócić godność - mówi dziennikarz Adrian Stankowski.

Dlaczego w Polsce musiała dokonać się lustracja? Jak Olszewski pilnował suwerenności naszej ojczyzny? Za co możemy być wdzięczni naszemu rodakowi?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Piotr Semka (publicysta - "Tygonik Solidarność"), Adrian Stankowski (dziennikarz "Gazeta Polska")

Data emisji: 15.02.2019

Godzina emisji: 17.28

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rolnicy protestują. Czy Agrounia oznacza początek nowej partii?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 19:31
W Warszawie przed Pałacem Prezydenckim miał miejsce protest, w którym udział wzięli zarówno rolnicy jak i konsumenci. Liderem protestu jest Michał Kołodziejczyk nazywany "młodym Lepperem”. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o problemach branży mięsnej: producenci ponoszą straty

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 13:50
Przedstawiciele Komisji Europejskiej prowadzą w Polsce kontrole w związku ze sprawą nielegalnego uboju krów. - Wizerunkowo to jest trudna sytuacja. Może się to odbić na produkcji i opłacalności eksportu wołowiny - mówi w audycji "W samo południe" prof. Andrzej Kowalski, dyrektor Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taśmy Jarosława Kaczyńskiego. Jak prezes PiS ustosunkował się do sprawy?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 19:34
"Gazeta Wyborcza" ujawniła tajne rozmowy prezesa partii PiS o jego wielkiej inwestycji spółki Srebrna. Co Jarosław Kaczyński wyraził na łamach tygodnika "Sieci" i jak ustosunkowali się do tych wypowiedzi nasi eksperci?
rozwiń zwiń