X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Porozumienie Rolnicze. Czy rolnicy zaczną ze sobą współpracować?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 20:45
Andrzej Duda zainaugurował Porozumienie Rolnicze. Wczoraj pod pałacem prezydenckim zebrali się przedstawiciele przetwórców, producentów i handlowców w celu odbycia dialogu mającego na celu wyjście rolników z ekonomicznego "zastoju". Co w efekcie przyniosło spotkanie?
Audio
  • Goście w debacie o Porozumieniu Rolniczym. (Debata Jedynki/Jedynka)
Andrzej Duda.
Andrzej Duda.Foto: PAP/Rafał Guz

Środowisko rolnicze jest środowiskiem z jednej strony rozbitym, chcącym się globalizować. Czy spotkanie inauguracyjne może mieć pozytywny skutek i polepszyć aktualną sytuację rolnictwa w Polsce? Dr Tomasz Herudziński zwraca uwagę na istotny problem. - Mamy do czynienia z grupami, które z jednej strony chcą dążyć do wspólnot środowiskowych, a same między sobą nie potrafią się dogadać. Rolnicy powinni integrować się głównie w oparciu o wspólne interesy, a integrują się w oparciu o indywidualny system wartości - twierdzi.

Jak się okazuje - przeszkodą są realizowane interesy polityczne, a nie ekonomiczne. Czy czas wyborczy sprzyja organizowaniu tego typu spotkań? Na inauguracji przedstawicieli rolnictwa doszło do dialogu, gdzie wielu zebranych wyraziło chęć współpracy ze sobą. - Mamy dobre rokowania dla rozwoju rolnictwa, gdyż z ust wielu przedstawicieli usłyszeliśmy akceptację co do tego, że nie warto skupiać się tylko na kwestii produkcji surowca, ale też trzeba rozwiązać problem przetwórstwa i handlu - mówi prawnik Jerzy Zająkała. Jak się okazuje - postulaty Jana Andrzeja Ardanowskiego wygłoszone na spotkaniu trafiły na podatny grunt.

Zupełnie inne odczucia ma nasz gość - dr Andrzej Kowalski, ekspert w polityce gospodarczej. - Polskie rolnictwo jest mocno zróżnicowane i można zaobserwować konflikt interesów pomiędzy np. produkcją a handlem, a cały proces, zaczynając od wytworzenia produktu, a kończąc na dystrybucji - jest trudny i mozolny, co negatywnie wpływa na dobrą komunikację między rolnikami - ocenia.

Czy jest szansa na zobaczenie przez rolników jednego, wspólnego celu? Kiedy możemy liczyć na poprawę sytuacji rolncitwa?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: prof. Andrzej Kowalski (Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej), Jerzy Zająkała (Narodowa rada Rozwoju, sekcja: Wieś Rolnictwo), dr Tomasz Herudziński (Wydział Nauk Społecznych SGGW)

Data emisji: 21.02.2019

Godzina emisji: 17.25

K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śmierć politycznego obrońcy - Jana Olszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 20:05
Były premier i opozycjonista w trudnych czasach PRL oraz najwybitniejszy obrońca w sądowych procesach politycznych. Jan Olszewski umiera, mając 88 lat. Czym zasłynął w swoim życiu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja bliskowschodnia. Dlaczego nie obejmuje Iranu?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 19:54
Na środę i czwartek zostało zaplanowane spotkanie departamentu Stanów Zjednoczonych z Polskim MSZ, poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie. Konferencja ma odbyć się w Warszawie, gdzie delegację potwierdziło ok. 60 państw, natomiast krajem nieuczestniczącym w konferencyjnym dialogu będzie Iran. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłowie: trzeba ratować wizerunek Polski

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 18:53
Ostatnie wypowiedzi izraelskich polityków nie były przypadkowe i - zdaniem uczestników debaty w Jedynce - są odzwierciedleniem antypolskich nastrojów wśród izraelskich obywateli. Ich zdaniem, izraelskie władze z premedytacją sączą młodzieży nieprawdę lub niecałą prawdę o polsko-żydowskich związkach. Jak to zmienić?
rozwiń zwiń