X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory do PE. O czym Polacy zadecydują 26 maja?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 17:53
26 maja odbędą się w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. Dziś postanowienie w tej sprawie podpisał prezydent Andrzej Duda. Wybierzemy 52 lub 51 parlamentarzystów - uzależnione jest to od decyzji ws. brexitu.
Audio
  • Wybory do PE. O czym Polacy zadecydują 26 maja? (Debata Jedynki)
Goście Debaty Jedynki: Andrzej Pomarański, Sławomir Sowiński i Robert Sobiech
Goście "Debaty Jedynki": Andrzej Pomarański, Sławomir Sowiński i Robert SobiechFoto: Bartłomiej Bitner/Polskie Radio

- Będzie to jakiś element plebiscytu na to, jak Polacy oceniają dotychczasowe rządy Prawa i Sprawiedliwości w Polsce. Ważny jest też drugi element, czyli opowiedzenie się społeczeństw europejskich jaka ma być ta przyszła Unia Europejska, bo wszyscy zgadzają się co do tego, że ona wymaga pogłębionych reform – ocenił na antenie Andrzej Pomarański.

Wybory do PE nie cieszą w Polsce wysoką frekwencją. Ubolewa nad tym dr Sławomir Sowiński, który zauważył, że te wybory są dla Polski bardzo ważne. - Zważywszy na trendy w Unii Europejskiej wnioskujemy, że będzie to spór o to, czy UE ma pozostać z polityką solidarności i polityką, której Polska była do tej pory beneficjentem czy nastąpi jakaś zasadnicza zmiana i wejdziemy w czas jakiegoś eksperymentu politycznego - przyznał.  

- Przypominam sobie plan przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude’a Junckera. Przedstawił scenariusze, wedle których Unia się może rozwijać. Patrząc na sondaże nie ma powodów by zakładać, że będzie znacząca zmiana w dużych frakcjach, które rządzą w Parlamencie Europejskim – skomentował dr Robert Sobiech.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Henryk Szrubarz

Goście: Andrzej Pomarański (ekspert ds. komunikacji), dr Sławomir Sowiński (politolog, UKSW), dr Robert Sobiech (socjolog, Collegium Civitas)

Data emisji: 22.02.2019

Godzina emisji: 17.30

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

NBP może mieć problem po ujawnieniu zarobków kadry

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 19:00
Eksperci, będący gośćmi "Debaty Jedynki" podzieleni w sprawie planów ujawnienia zarobków kierownieczej kadry w Narodowym Banku Polskim. Czy ktoś z rzadkimi kwalifikacjami będzie chciał w takim banku pracować?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: ludzie przy okrągłym stole zostali wychowani przez prymasa i Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 13:45
- Polska jest jednością, jest całością i jednym sercem, jednym ramieniem. To wielka rodzina - tak mówił prymas Stefan Wyszyński w Warszawie w lutym 1949 roku. O tym, jak wyglądał ingres Prymasa Tysiąclecia i o jego przesłaniu - opowiadał Marcin Adamczewski, dyrektor Muzuem Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwona Arent: od dwóch lat relacje z Litwą się poprawiają, ale rozmowy są trudne

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 13:21
- Od około dwóch lat relacje z Litwą się poprawiają. Ale jest jeszcze dużo do zrobienia. Rozmowy z naszym sąsiadem są trudne - mówiła w audycji "W samo południe" Iwona Arent, posłnka PiS i przewodnicząca parlamentarnej grupy przyjaźni polsko-litewskiej. 
rozwiń zwiń