"Lawina". Utwór z dramatyczną historią rodzinną w tle

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 16:26
Historia rodziny Golców jest dramatyczna, ale przez to też piękna. Jakiś czas temu Golec uOrkiestra została poproszona o napisanie muzyki do filmu "Lawina". – Film opowiada naszą osobistą, rodzinną historię – mówił w audycji Łukasz Golec.
Audio
  • Bracia Golec o utworze "Lawina" (Muzyczna Jedynka)
Paweł Golec i Łukasz Golec
Paweł Golec i Łukasz Golec Foto: PR/Wojciech Kusiński

- Nie mogliśmy odmówić. Film opowiada historię, która dotyczy naszej cioci 18-letniej Stasi Golec pseud. Gusta, która zginęła w 1946 roku z rąk oficerów Urzędu Bezpieczeństwa razem z 160 żołnierzami Narodowych Sił Zbrojnych w akcji o kryptonimie "Lawina" - mówił  gość Jedynki.

Po 70. latach odkopano mogiły zamordowanych żołnierzy. Obecnie trwa identyfikacja wszystkich ciał. W planach jest też pogrzeb ofiar tej zbrodni. Odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku. - Utwór "Lawina" jest naszym hołdem dla tych żołnierzy - mówił Łukasz Golec.   

W ubiegłym roku film był do obejrzenia w kinach. Niebawem ukaże się w telewizji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Goście: Łukasz Golec Paweł Golec (Golec uOrkiestra)

Data emisji: 1.03.2019

Godzina emisji: 14.32

abi/K.A

Czytaj także

Maciej Balcar: uwielbiam utwory, które mają drugie dno

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 17:21
Maciej Balcar, wieloletni "głos" kultowego Dżemu, a od pewnego czasu - artysta solowy. Analogią do jakich ludzkich postaw jest jego najnowszy album "Struś"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deaf Havana. Artyści światowego formatu zagrają w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 14:24
Zespół Deaf Havana tworzą dwudziestolatkowie o niesamowitej energii, którzy bardzo wcześnie zadbali o spełnianie własnych marzeń. Grupę zasilają muzycy - multiinstrumentaliści, a głos wokalisty przenosi słuchacza do świata szczęścia i jedności. Alt - rockowy zespół 1 marca zagra w warszawskim klubie Pogłos.
rozwiń zwiń