X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawa nauczycieli. Czego można się spodziewać po kolejnych rozmowach?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 20:02
Negocjacje rządu z nauczycielskimi związkami zawodowymi w sprawie sytuacji w oświacie będą kontynuowane 1 kwietnia. Zdaniem nauczycieli na dzisiejszym spotkaniu rządu z centralami związkowymi ze strony rządu nie padły żadne nowe propozycje. Do sprawy odnieśli się goście "Debaty Jedynki".
Audio
  • Urszula Augustyn, Grzegorz Długi i Dariusz Piontkowski o rozmowach ws. sytuacji w oświacie (Debata Jedynki)
Minister Anna Zalewska
Minister Anna ZalewskaFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Minister Zalewska uważa, że cały czas kładzie na stole coś nowego, ale to nieprawda. To, że podwyżka ma być, to wszyscy wiedzą. Tylko, że ta podwyżka jest niesatysfakcjonująca. Pomiędzy kwotą sto złotych a tysiąc złotych jest zdecydowana różnica – mówiła w audycji Urszula Augustyn z Platformy Obywatelskiej. Jej zdaniem rząd i przedstawiciele oświaty powinni usiąść do rozmów, ale takich, podczas których zostaną wypracowane konkretne rozwiązania.

pudłowski paweł 1200 1.jpg
Poseł Nowoczesnej: jesteśmy za tym, aby nauczyciele godnie zarabiali

Zdaniem Dariusza Piontkowskiego z PiS-u część nauczycieli kieruje się w tej sprawie emocjami i nie umie realnie ocenić sytuacji. – Rozumiem, że dziś, gdy mami się nauczycieli kwotą tysiąca złotych, to ich wyobraźnia działa zdecydowanie silniej. Rozmawiamy o tym, jak można poprawić sytuację materialną nauczycieli, ale tego od razu zrobić się nie da – stwierdził.

Z kolei Grzegorz Długi z Kukiz’15 zwrócił uwagę na podwójne dno tego konfliktu. Jego zdaniem prezes ZNP nie do końca kieruje się tylko dobrem nauczycieli. – Gdyby chodziło tylko o roszczenia warunków pracy i płacy nauczycieli Sławomir Broniarz wybrałby formę i datę protestu, które uderzałyby w rząd i podkreślały stanowisko ZNP, ale nie uderzały w młodzież - powiedział.

Czy politycy zgadzają się ze stwierdzeniem, że w sprawie sytuacji w oświacie rząd dolewa oliwy do ognia? Czego spodziewają się po spotkaniu 1 kwietnia? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.  

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Grzegorz Jankowski

Goście: Urszula Augustyn (Platforma Obywatelska), Grzegorz Długi (Kukiz'15), Dariusz Piontkowski (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 25.03.2019

Godzina emisji: 18.08

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Szydło: rozmowy ws. sytuacji w oświacie będą kontynuowane 1 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 19:30
Nie ma porozumienia po spotkaniu przedstawicieli rządu i nauczycielskich związków zawodowych. Kolejne rozmowy w Centrum "Dialog" w Warszawie na temat podwyżek dla nauczycieli zaplanowano za tydzień.
rozwiń zwiń