X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Burza po głosowaniu ws. dyrektywy o prawach autorskich. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 19:48
Parlament Europejski w Strasburgu poparł unijną dyrektywę o prawach autorskich. W nadchodzących tygodniach państwa członkowskie będą musiały zatwierdzić decyzję PE. Dla wielu polityków i internautów inicjatywa to krok w stronę ocenzurowania internetu. Do sprawy odnieśli się goście "Debaty Jedynki".
Audio
  • Plusy i minusy dyrektywy o prawach autorskich (Debata Jedynki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Parlament Europejski

Dyrektywa o prawach autorskich ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie. W założeniu ma sprawić m.in., że właściciele praw autorskich będą mieli możliwość wynegocjowania lepszych umów o wynagrodzenie za korzystanie z ich utworów, gdy są one udostępnianie na platformach internetowych. 

Dokument popierali m.in. artyści i wydawcy prasowi - przekonywali, że na nielegalnych kopiach tracą niezależni twórcy, a zyskują informatyczne giganty. Przeciwna dyrektywie była część internautów. Od miesięcy organizowali protesty na ulicach wielu europejskich miast.

- To klasyczny spór między konsumentem a producentem. Producentem jest twórca, a konsumentem – użytkownik. Chodzi o to, że nagle nam, twórcom, zabrakło tego, który będzie pokrywał koszty produkcji – oceniła w "Debacie Jedynki" Ludmiła Mitręga ze Stowarzyszenia Kreatywna Polska.

Natalia Mieleszyk z Fundacji Centrum Cyfrowe zaapelowała, by nie łączyć tej dyrektywy z ACTA. – To nie jest ACTA2 i nie jest to kontynuacja tego, co parę lat temu sprawiło, że tysiące ludzi w całej Polsce wyszło na ulice, ale jak najbardziej jest to akt prawny, który dla użytkowników internetu jest absolutnie niezrozumiały – stwierdziła.   

Michał Białek, dyrektor serwisu Wykop.pl, powiedział, że składanie odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników w różnych serwisach na moderatorów tych serwisów jest niezwykle kłopotliwe. - Proszę sobie wyobrazić sytuację, że my, jako Wykop.pl, serwis, w którym codziennie użytkownicy dodają dziesiątki tysięcy komentarzy, musimy w pewien magiczny sposób sprawdzić, czy w tych komentarzach nie kryje się jakiś utwór, który jest chroniony prawem - powiedział. Jego zdaniem drugi problem stanowi brak bazy, w której można sprawdzić, czy dany utwór jest prawem chroniony, czy też nie.

- W pewnym sensie ja tę dyrektywę popieram – powiedział Rafał Otoka-Frąckiewicz, twórca pierwszej polskiej platformy blogowej. - Obecnie mamy sytuację, w której główne portale kanibalizują treści z innych portali. Gdyby dzisiejsze media przestały cytować, na głównych portalach dodawane by były 3-4 informacje dziennie, a ruch na portalach diametralnie by spadł. Natomiast moment, w którym one się kanibalizują, powoduje, że one wszystkie dużo zarabiają - zauważył.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Michał Rachoń

Goście: Michał Białek (dyrektor serwisu Wykop.pl), Natalia Mieleszyk (Fundacja Centrum Cyfrowe), Ludmiła Mitręga (Stowarzyszenie Kreatywna Polska), Rafał Otoka-Frackiewicz (bloger)

Data emisji: 26.03.2019

Godzina emisji: 18.04

abi/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kampania wyborcza zdominowana przez temat LGBT

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 19:40
Kampania przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego i jesiennymi wyborami parlamentarnymi nabiera tempa. Za sprawą prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który podpisał kartę LGBT, stała się ona przedmiotem dyskusji po obu stronach politycznej barykady.
rozwiń zwiń