X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zagrożenie rosyjską dezinformacją w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 20:19
W cieniu zbliżających się wyborów do Europarlamentu media w całej Europie informują o tym, co można zaobserwować od wielu lat w różnych kampaniach wyborczych na świecie, czyli o próbach wpływu rosyjskich "aktorów", rosyjskich czynników, na trwającą kampanię wyborczą do PE. Na ile mamy z tym do czynienia w polskiej przestrzeni politycznej, informatycznej i informacyjnej?
Audio
  • Kampanie dezinformacyjne rosyjskich i prorosyjskich ośrodków medialnych (Debata Jedynki)
Kanałem dezinformacji coraz częściej staje się przestrzeń wirtualna, w której dużą rolę odgrywają również hakerzy i tzw. trolle internetowe.
Kanałem dezinformacji coraz częściej staje się przestrzeń wirtualna, w której dużą rolę odgrywają również hakerzy i tzw. trolle internetowe.Foto: adike/Shutterstock.com

- Niewątpliwie priorytetem rosyjskiej polityki zagranicznej od wielu lat jest wypchnięcie Stanów Zjednoczonych z kontynentu europejskiego. Tak było podczas zimnej wojny i z tym samym zjawiskiem mamy do czynienia obecnie. Im silniejsze Stany Zjednoczone w Europie tym słabsza pozycja Rosji i mniejsze możliwości oddziaływania na kraje Unii Europejskiej - zaznacza w "Debacie Jedynki" Grzegorz Kuczyński. Gość dodaje również, że w przypadku Polski mamy do czynienia z działalnością dezinformacyjną w obszarze bezpieczeństwa energetycznego i że budowa "Baltic Pipe" może przyczynić się do redukcji uzależnienia Polski od rosyjskich węglowodorów. 

Kamil Basaj z "Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń" mówi, że każde działanie komunikacyjne przynosi efekt w bliższej lub dalszej przyszłości. - Działania komunikacyjne nie są tak efektywne, jeśli są pozbawione elementów środków aktywnych, chociażby działań w wymiarze fizycznym, opresji politycznej czy też kształtowania wrażenia o wydarzeniach np. próba destabilizacji relacji między Polską a USA i podbijanie tych wątków w sieciach społecznościowych - dodaje. 

Zdaniem prof. Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego Polska jest odporna na manipulacje rosyjskie. - Mam nadzieję, że Polacy są pokoleniowo odporni przez doświadczenie historyczne na tak proste manipulacje rosyjskie i zaproponowanie liczącym się odłamom polskiej opinii publicznej polityki prorosyjskiej w warunkach imperializmu rosyjskiego jest politycznie nieskuteczne, ale takie próby są - powiedział profesor na antenie radiowej Jedynki. 

Czy da się budować antyamerykanizm w Polsce? Zapraszamy do wysłuchania całej debaty. 

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń 

Goście: Grzegorz Kuczyński (autor książki "Jak zabijają Rosjanie"), Kamil Basaj (Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń), prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski (Uniwersytet Łódzki)

Data emisji: 14.05.2019

Godzina emisji: 18.05

ans/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja jest gotowa do rozmów ws. pocisków średniego zasięgu INF

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 15:20
Rosja jest gotowa do rozmów o przedłużeniu traktatu o pociskach średniego zasięgu INF. Mówił o tym w czasie trwającej w Monachium dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Chodzi o podpisany jeszcze w 1987 roku traktat między Stanami Zjednoczonymi a ówczesnym ZSRR, który zabrania używania tego typu pocisków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dojdzie do rosyjskiej ingerencji w kampanię przed eurowyborami?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 21:31
– Fakt prowadzenia przez Rosję działań informacyjnych wymierzonych w proces wyborczy nie powinien budzić wątpliwości – powiedział Kamil Basaj, szef Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń. W audycji "Spojrzenie na Wschód" rozmowa o tym, w jaki sposób i przez jakich polityków Rosjanie mogą próbować ingerować w europejską i polską politykę przed majowymi wyborami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanowisko USA i Rosji po wyborach prezydenckich na Ukrainie. Z jakim przyjęciem spotka się Zełenski?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 10:44
Po wyborze przez Ukraińców nowego prezydenta Donald Trump zapowiedział, że USA nadal będa wspierać ten kraj. Z kolei Dmitrij Miedwiediew ocenił, że istnieje szansa na poprawę stosunków Ukrainy z Rosją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siergiej Szojgu: działania NATO wymagają odpowiedzi ze strony Rosji

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 10:26
- Działania NATO, w tym rozwój infrastruktury wojskowej w pobliżu granic Rosji i nasilenie aktywności na Morzu Czarnym i na Bałtyku, prowadzą do wzrostu napięć i wymagają reakcji ze strony Rosji - powiedział w środę rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu. 
rozwiń zwiń