X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debata Jedynki. Co dalej z migracją w Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 19:52
29 lipca 2019 roku rzecznik generalnego unijnego Trybunału Sprawiedliwości wyda opinię w sprawie odmowy przyjęcia uchodźców przez Polskę. W Luksemburgu odbyła się rozprawa dotycząca skargi Komisji Europejskiej na Polskę, Czechy i Węgry za to, że nie zgodziły się na unijny mechanizm przymusowej relokacji. Co dalej z imigrantami? 
Audio
  • Co dalej z migracją w Unii Europejskiej? (Debata Jedynki)
Od lewej: prowadzący audycję Antoni Trzmiel oraz Grzegorz Długi, Paweł Pudłowski, Arkadiusz Czartoryski i prof. Antoni Zdzisław Kamiński
Od lewej: prowadzący audycję Antoni Trzmiel oraz Grzegorz Długi, Paweł Pudłowski, Arkadiusz Czartoryski i prof. Antoni Zdzisław KamińskiFoto: Polskie Radio/Damian Bielecki

 Nasz rząd jest konsekwentny. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem i zrobimy wszystko, aby Polska była krajem bezpiecznym.  To nie Polska, a kraje Unii Europejskiej złamały prawo europejskie. My się opieramy o artykuł 72 Traktatu Europejskiego, który bardzo jasno określa, że zakres bezpieczeństwa należy do państw narodowych. Ci migranci, którzy trafiali do Europy w tamtym czasie, trafiali na zaproszenia różnych krajów m.in. Niemiec, bez spełniania jakichkolwiek wymogów, które wtedy obowiązywały - podkreśla poseł Prawa i Sprawiedliwości, Arkadiusz Czartoryski. 

Paweł Pudłowski z partii Nowoczesna uważa, że rząd PiS źle postąpił nie przyjmując uchodźców do Polski i nie wywiązał się z należytego zobowiązania. - Ustalenia były takie, że 7 tysięcy osób zostanie przyjętych do Polski. (...) Uważam, że wykazalibyśmy się dużo większą solidarnością i opinia o Polsce byłaby lepsza niż obecnie jako kraju, który jak potrzebuje pomocy to ją dostaje, a wtedy kiedy może udzielić pomocy to odwraca się plecami - dodaje poseł. 

Z kolei Grzegorz Długi z Kukiz'15 zwraca uwagę na problem rynku pracy i mówi o milionach młodych i wykształconych Polaków, którzy wyjechali do innych krajów w celach zarobkowych. - My musimy się skupić nad tym, aby zachęcić naszych rodaków z zagranicy do powrotu do kraju. Jeżeli zalejemy rynek pracy tanim pracownikiem zewnętrznym to Polacy będą jeszcze mniej zarabiali. To nie jest odpowiednia droga. - zaznacza. 

Profesor Antoni Z. Kamiński z Instytutu PAN jest zdania, że w przyszłości presja na Europę będzie bardzo silna i problemem jest złe zarządzanie państw imigrujących. - Niska jakość rządów w tych krajach, korupcja, powoduje że nie ma perspektyw na to, żeby te kraje szybko doszły do zrównoważenia przyrostu gospodarczego z przyrostem naturalnym - mówi profesor. 

Czy Polska powinna przyjmować uchodźców czy powinna jednak pomagać im w ich rodzimych krajach?

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Antoni Trzmiel 

Goście: Grzegorz Długi (Kukiz'15), Paweł Pudłowski (Koalicja Europejska), Arkadiusz Czartoryski (PiS), prof. Antoni Z. Kamiński (Insytut Studiów Politycznych PAN)

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 18.05

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unijne porozumienie ws. migrantów. "To nie rozwiązuje problemu"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 19:02
- To dokument o walorze politycznym, który ma spowodować, że pewien etap sporu zostanie zamknięty - mówił w audycji "Więcej świata" dr Aleksander Gubrynowicz (Uniwersytet Warszawski). - To jednak nie rozwiązuje problemu migracji - podkreślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Długi: Polska i Stany Zjednoczone mają tożsame interesy strategiczne

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 12:55
- Chcę, aby było bardzo wyraźnie powiedziane, że jest w naszym interesie strategicznym, aby wojska Stanów Zjednoczonych stacjonowały na naszym terenie, a nasza armia ściśle współpracowała z armią amerykańską - powiedział na antenie Jedynki poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Andrzej Zybertowicz: Unia Europejska wypiera się swojej tradycji

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 17:45
- Jeśli UE wyjdzie z kryzysu, jeśli przy współudziale Polski uda się dokonać jej reformy, to Brytyjczycy będą sobie pluli w brodę, że dokonali brexitu, bo zapłacą za to wysoką cenę. Natomiast jeśli Unia nie wyjdzie z kryzysu to za 10 czy 15 lat Brytyjczycy będą mogli powiedzieć: "dobrze, że opuściliśmy statek, którego konstrukcja zaczynała trzeszczeć w szwach" – podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń