X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debata Jedynki. Plany PO ws. LGBT i związków partnerskich

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 18:54
W sieci pojawiło się nagranie z marszu "Polska w Europie" z wypowiedzią Rafała Grupińskiego (PO), który zapowiada "progresywne działanie" ws. związków partnerskich, ale po wyborach parlamentarnych. Na antenie Jedynki dyskutowali na ten temat: Dominik Tarczyński (Prawo i Sprawiedliwość), Anna Maria Żukowska (Koalicja Europejska - SLD) oraz Grzegorz Długi (Kukiz'15).
Audio
  • Polityka Platformy Obywatelskiej wobec osób LGBT i związków partnerskich (Debata Jedynki)
Warszawa. Marsz zwolenników i polityków Koalicji Europejskiej pod hasłem Polska w Europie
Warszawa. Marsz zwolenników i polityków Koalicji Europejskiej pod hasłem "Polska w Europie"Foto: PAP/Paweł Supernak

Portal Niezależna.pl opublikował nagranie, na którym polityk PO Rafał Grupiński zapowiada, że jego ugrupowanie będzie w sprawie tak zwanych związków partnerskich działać "progresywnie", ale "po dwudziestym którymś października". - Po prostu musimy też prowincję przyciągnąć do głosowania (...) stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo - mówił podczas marszu. 

Anna Maria Żukowska (Koalicja Europejska - SLD) powiedziała, że wypowiedź Rafała Grupińskiego "była zła" ponieważ osoby, które popierają związki partnerskie "chcą usłyszeć nie »będziemy walczyli«, tylko »walczymy«". Zaznaczyła jednak, że "na ten moment ta dyskusja jest bezcelowa", ponieważ PE i pozostałe organy UE "nie mają kompetencji, by takie przepisy wprowadzać w krajach unijnych". - Przedmiotem kampanii są na pewno prawa osób LGBT+, szeroko rozumiane jako prawa człowieka, natomiast nie są nimi i nie mogą być związki partnerskie czy też równość małżeńska - dodała.

W opinii Dominika Tarczyńskiego (Prawo i Sprawiedliwość) "mamy do czynienia z oszustami politycznymi". - Ta wypowiedź potwierdza nasze opinie na temat Platformy, że co innego mówią, co innego robią. Mają ukryte cele, które chcą realizować po (...) wyborach sejmowych licząc na to, że je wygrają - mówił polityk. - Różnica między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą, całą tą Koalicją Europejską jest taka, że my otwarcie mówimy czego chcemy: jakiej Europy, jakiej Polski, a oni ukrywają się, wstydzą się swoich poglądów - dodał.

Grzegorz Długi (Kukiz'15) jest zdania, że słowa Rafała Grupińskiego to "totalne wsteczniactwo", bowiem "wsteczniactwem jest zawężanie problemów" do tych, które są "nieprawdziwe". - Mamy ciągle całe morza biedy, wykluczenie, system, który tak naprawdę okrada ludzi, korupcję, zagrożenie bezpieczeństwa (...), a mówimy o sprawach, które tak naprawdę powinny być dyskutowane gdzieś w kawiarniach - ocenił poseł. - Nie pozwólmy, aby nasz polityczny dyskurs zamienił się w dyskusje o sprawach, które są (...) problemami krajów pierwszego świata, do którego jeszcze nie należymy - dodał.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Dominik Tarczyński (Prawo i Sprawiedliwość), Anna Maria Żukowska (Koalicja Europejska - SLD) oraz Grzegorz Długi (Kukiz'15)

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 18.06

msze/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Pomarański: poseł Rafał Grupiński powiedział, co myśli naprawdę

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 14:00
W niedzielę 26.05 odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. O tym, jak wygląda ostatnia prosta kampanii, mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Pomarański, ekspert w dziedzinie komunikacji i Public Relations.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka: będziemy musieli powalczyć, by odejść od obłąkańczej koncepcji UE dwóch prędkości

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 14:18
- Europa jest jedna, jesteśmy już doświadczonymi członkami UE i tak należy nas traktować. Będziemy musieli powalczyć, by odejść od obłąkańczej koncepcji UE dwóch prędkości - powiedziała w Polskim Radiu 24 posłanka PiS Joanna Lichocka.   
rozwiń zwiń