X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Finisz kampanii wyborczej do europarlamentu. Jest wstępem do jesiennych wyborów?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 19:22
Kampania wyborcza nabrała tempa i zmierza do końca. Na jej finiszu goście "Debaty Jedynki" Jacek Żalek (Porozumienie), Jagna Marczułajtis (Platforma Obywatelska), Piotr Apel (Kukiz’15) i Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość) dyskutowali m.in. o tym, jak przebiegała i czy stanowiła wstęp do kampanii, która ruszy przed jesiennymi wyborami do polskiego parlamentu.
Audio
  • Finisz kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego (Debata Jedynki)
Gośćmi Debaty Jedynki w warszawskim studiu Polskiego Radia byli Piotr Apel (Kukiz15) i Jagna Marczułajtis (PO)
Gośćmi Debaty Jedynki w warszawskim studiu Polskiego Radia byli Piotr Apel (Kukiz'15) i Jagna Marczułajtis (PO)Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wybory w Polsce do Parlamentu Europejskiego już w niedzielę, 26 maja. Kampania wyborcza jest już więc na ostatniej prostej i zmierza do mety. Jak podkreślali politycy z różnych ugrupowań, w tym m.in. lider PO Grzegorz Schetyna, stanowi ona część wstępną do tej kampanii, która rozpocznie się przed wyborami do Sejmu i Senatu. Goście na antenie Jedynki odnieśli się do tego stwierdzenia.

Jacek Żalek (Porozumienie) powiedział, że w części jest ono słuszne. - O tyle, że wyniki tych wyborów, które już niebawem, pozwolą poszczególnym blokom politycznym przeliczyć swój potencjał wyborczy, a w efekcie zweryfikować swoje hasła, postulaty i programy tak, żeby dostosować je do wyborów parlamentarnych - powiedział.

Zdaniem Jagny Marczułajtis (Platforma Obywatelska) Grzegorz Schetyna ma rację mówiąc o pierwszej i drugiej turze wyborczej w tym roku. - I w tym, że najbliższe wybory oraz frekwencja w nich są bardzo ważne. Po nich okaże się, co przed nami i ile możemy zmienić - zaznaczyła.

Według Piotra Apela (Kukiz’15) stwierdzenie o dwóch wyborczych turach jest retoryką dwóch dużych bloków - PO i PiS. - One chcą udowodnić, że nie ma alternatywy, i że jest walka tylko między nimi. Można też odnieść przez to wrażenie, że Parlament Europejski nie jest ważny, a to nieprawda. Wybory do PE są ważne, bo PE to miejsce, gdzie m.in. powstaje 70 proc. stosowanego przez nas prawa. PE to instytucja, która również może zagwarantować nam bezpieczeństwo i nasze bogactwo - podkreślił.

Z kolei Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość) powiedział, że Grzegorz Schetyna wykazał się tu szczerością. - Nie ma bowiem żadnego spoiwa w Koalicji Europejskiej, a tylko chęć przygotowania do próby wygrania przez jej członków jesiennych wyborów. Nie można do tego w żadnym wypadku dopuścić, bo to oznaczałoby odwrócenie wszystkich dobrych zmian i reform, które wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty, w trakcie której goście mówili m.in. o tym, co było ważną osią kampanii przed eurowyborami i na jakim przekazie zależy startującym w niej ugrupowaniom.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Piotr Apel (Kukiz'15), Jagna Marczułajtis (Platforma Obywatelska), Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość), Jacek Żalek (Porozumienie)

Data emisji: 23.05.2019

Godzina emisji: 18.06

bb/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego nabrała tempa

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 19:22
Kampania wyborcza wkroczyła na ostatnią prostą. W efekcie coraz bardziej nabiera tempa, co owocuje dyskusjami na różne ważne społecznie tematy, a kandydaci do Parlamentu Europejskiego przypominają, że od wyborów zależy dalsza przyszłość Unii Europejskiej. Na antenie Jedynki dyskutowali o tym: prof. Zbigniew Krysiak (Instytut Myśli Schumana i SGH), dr Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego) i dr Andrzej Anusz (UKSW).
rozwiń zwiń