X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Debata Jedynki": rosyjskie wątki w kampanii Konfederacji do PE

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 20:13
W "Debacie Jedynki" rozmawiano o kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, w kontekście przegranej Konfederacji. Zdaniem publicysty i redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza, w tej kampanii obecne były wątki prorosyjskie. - Niemal każdy lider Konfederacji musiał mieć wywiad w Sputniku - przekonywał Tomasz Sakiewicz.
Audio
  • 27.05.19 "Debata Jedynki" o przegranej kampanii Konfederacji w wyborach do PE (Jedynka)
Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki (2L), prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke (4L), działaczka ruchu pro life Kaja Godek (3L) i Grzegorz Braun z organizacji Pobudka (C) w sztabie wyborczym Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy w Warszawie,
Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki (2L), prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke (4L), działaczka ruchu pro life Kaja Godek (3L) i Grzegorz Braun z organizacji Pobudka (C) w sztabie wyborczym Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy w Warszawie, Foto: Marcin Obara/PAP

Gośćmi Michała Rachonia byli publicyści: Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, bloger Marian Kowalski, niegdyś związany z Ruchem Narodowym, Ryszard Majdzik, były działacz opozycji niepodległościowej z czasów PRL, oraz Tomasz Sakiewicz, publicysta i redaktor naczelny "Gazety Polskiej". 

Kampania Konfederacji w opinii publicystów

Głównym wątkiem "Debaty Jedynki" była kampania wyborcza do europarlamentu, prowadzona przez polityków Konfederacji. Prowadzący debatę Michał Rachoń przytoczył wpis na Twitterze, który zamieścił Cezary Kaźmierczak. 

Cezary Kaźmierczak ocenił, że kampania Konfederacji to "kieszonkowy makiawelizm". - Paru młodzieńców wymyśliło sobie, że jak uruchomią ścieżkę kieszonkowego populizmu, to zdobędą głosy. Polacy odrzucili takie skrajne postawy. Mówię o obłędzie antyukraińskim, putinizmie - przekonywał Cezary Kaźmierczak. 

Ryszard Majdzik podziękował z kolei Tomaszowi Sakiewiczowi, bo - jak przekonywał - "to właśnie to środowisko zaczęło pokazywać powiązania członków Konfederacji z Rosją". - Rosjanie trzysta lat narzucali nam swoje interesy i nic dobrego z tego nie wyszło - dodał. 

Prorosyjskie wątki w kampanii wyborczej do europarlamentu

Tomasz Sakiewicz zgodził się, że w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Konfederacja wprowadziła wątki prorosyjskie. - To nie były próby. Najlepszym podsumowaniem są słowa Janusza Korwin-Mikkego, który zaapelował o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ ten obraża Rosję - wskazał Tomasz Sakiewicz. 

Niezalezna.pl przytoczyła w poniedziałek wypowiedź Janusza Korwin-Mikkego dla telewizji WRealu24. Polityk twierdził, że "Jarosław Kaczyński, za to, że obraża Rosję, że jątrzy stosunki z Rosją, powinien odpowiedzieć przed Trybunałem Stanu, ponieważ naszym zagrożeniem jest Ukraina. Musimy mieć dobre stosunki z wrogiem naszego wroga, czyli z Rosją". 

- Rosja pięknie rozgrywa konflikty polityczne - mówił w Polskim Radiu Marian Kowalski. 

"Wspieranie Amerykanów polską racją stanu"

Ryszard Majdzik zauważył, że w kampanii pojawiały się wątki antyamerykańskie. Jego zdaniem, występowanie przeciwko obecności wojsk amerykańskich w Polsce jest przeciwko polskiej racji stanu. - Amerykanie to gwarant bezpieczeństwa i niepodległości. W interesie polskiej racji stanu jest wspieranie Amerykanów. Niepodległości nikt nam nie dał, trzeba ją pielęgnować, a Amerykanie w tym pomagają - podkreślił Ryszard Majdzik. 

Zachęcamy do wysłuchania całej "Debaty Jedynki". 

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Cezary Kaźmierczak (szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców), Marian Kowalski (bloger, niegdyś związany z Ruchem Narodowym), Ryszard Majdzik (były działacz opozycji niepodległościowej z czasów PRL), Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny i publicysta "Gazety Polskiej")

Data emisji: 27.05.2019

Godzina emisji: 18.04


niezalezna.pl, Polskie Radio/ mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bronisław Wildstein: wynik PiS dobrze wróży partii jesienią

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 22:20
Jak wynika z exit polls, Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w eurowyborach. Bronisław Wildstein ("Sieci") ocenił, że ten wynik "dobrze wróży tej partii" przed jesiennymi wyborami. W wieczorze wyborczym Polskiego Radia udział wzięli także: Eliza Olczyk ("Wprost"), Michał Rachoń (TVP) i Marcin Makowski ("Do Rzeczy", wp.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samuel Pereira: Konfederacja była w kampanii ugrupowaniem jednego tematu - wokół ustawy 447

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 10:35
- Konfederacji opłacało się wejść w retorykę antyamerykańską i antyżydowską - powiedział w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, szef portalu TVP Info. Gościem audycji był również publicysta Dawid Wildstein.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska polityka po wygranych przez PiS eurowyborach. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 19:12
Prawo i Sprawiedliwość wygrało eurowybory i wyśle do PE ponad połowę przedstawicieli Polski. Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego" mówił, że po tym sukcesie zagrożeniem dla partii może być bardziej "woda sodowa" niż zagrożenie partii. Tomasz Żółciak ("DGP") mówił o wyzwaniach, jakie stoją przed Koalicją Europejską, która zajęła drugie miejsce w głosowaniu.
rozwiń zwiń