X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rekonstrukcja wzmocni rząd przed wyborami?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 13:59
We wtorek w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość mianowania nowych ministrów. Rekonstrukcja rządu związana jest m.in. z wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których kilkoro ministrów uzyskało mandaty europosłów.
Uroczystość mianowania nowych ministrów
Uroczystość mianowania nowych ministrówFoto: PAP/Leszek Szymański

W ramach rekonstrukcji rządu Jacek Sasin został powołany na stanowisko wicepremiera, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów. Elżbieta Witek - na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji, zastępując Joachima Brudzińskiego. Marian Banaś - na stanowisko ministra finansów, zastępując Teresę Czerwińską. Bożena Borys-Szopa - na stanowisko ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, zastępując Elżbietę Rafalską. Dariusz Piontkowski będzie natomiast ministrem edukacji narodowej i zastąpi Annę Zalewską. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk i Michał Woś zostali powołani na stanowiska ministrów - członków Rady Ministrów.

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie rządu w nowym składzie. Podczas uroczystości powoływania nowych ministrów premier Mateusz Morawiecki mówił, że nowi członkowie rządu wskakują do "pędzącego pociągu" a w czwartek w "Sygnałach dnia" Jacek Sasin dodał, że "ten pociąg będzie jechał cały czas po tym samym torze i w tym samym kierunku. Tutaj nie przewidujemy jakichś korekt, zmian kierunku jazdy, to jest kontynuacja, pełna kontynuacja. Premierowi zależało na tym, aby osoby, które wejdą do resortów, przejęły obowiązki niejako w biegu, i żeby tutaj nie było żadnych zahamowań". 

Jakie cele stoją przed zrekonstruowanym rządem? Czy rekonstrukcja wzmocni rząd Prawa i Sprawiedliwości przed jesinennymi wyborami czy wręcz przeciwnie? Gośćmi "Debaty Jedynki" będą: Gabriela Lenartowicz (PO), Włodzimierz Bernacki (PiS), Józef Brynkus (Kukiz'15) oraz Kamil Bortniczuk (Porozumienie). 

***

Na audycję Debata Jedynki w czwartek (06.06) o godz. 18.05 zaprasza Marek Mądrzejewski

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Georgette Mosbacher: relacje polsko-amerykańskie są bardzo dobre

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 17:20
"Relacje polsko-amerykańskie są bardzo dobre, a moim priorytetem jest pogłębianie tej przyjaźni. Wśród podstawowych wartości niesamowicie ważnych dla USA i dla mnie jest wolność słowa, wolność mediów i wolność intelektualnego dyskursu" - napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
rozwiń zwiń