Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 19:31
- Cieszę się, że jest inicjatywa zmierzająca w kierunku zmian w ustawie zwanej "Konstytucją dla Nauki" - mówił o konwencji PiS w Katowicach Włodziemierz Bernacki (Prawo i Sprawiedliwość). - Najpierw zastanawiamy się nad tym, co jest główną bolączką - stwierdził Jacek Żalek (Porozumienie). - Mam wrażenie, że to było takie spotkanie dużej ilości ludzi, którzy popili, pogadali - ocenił Robert Kropiwnicki (Platforma Obywatelska). 
Audio
  • Politycy komentowali konwencję Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach (Debata Jedynki)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia podczas zakończenia Konwencji Programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy Myśląc: Polska 2019, 7 bm. w Katowicach
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia podczas zakończenia Konwencji Programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska 2019", 7 bm. w KatowicachFoto: PAP/Andrzej Grygiel

W niedzielę zakończyła się trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. W sobotę z kolei Rada Naczelna PSL przedstawiła koncepcję dwóch opozycyjnych bloków - centrowego, w którym stronnictwo widzi miejsce dla siebie oraz lewicowego.

Prowadzący spytał Włodzimierza Bernackiego, czy na konwencji w Katowicach była mowa o błędach obozu rządzącego. - Ja osobiście cieszę się, że jest inicjatywa zmierzająca w kierunku zmian w ustawie zwanej "Konstytucją dla Nauki".  Jako pracownik uniwersytetu mam świadomość, że nie wszystkie rozwiązania tam zaproponowane są dobre, mam nadzieję, że w tej debacie, którą prowadzimy, pojawią się nowe propozycje, ja sam mam kilka takich - stwierdził poseł PiS.

Jacek Żalek stwierdził, że wzrost gospodarczy wiąże się z większymi oczekiwaniami społeczeństwa. - Najpierw zastanawiamy się nad tym, co jest główną bolączką, bo trzeba pamiętać, że my musimy sobie odpowiedzieć na pytania: "Jakie reformy kontynuujemy?", "Jakie zmiany zaproponowane 4 lata temu zyskały akceptację wyborców?", "Jakie należy dopracować, żeby zaspokoić te oczekiwania, które wywołał gospodarczy sukces Polski"?. Bo to nie jest tak, że my będziemy dzisiaj "spijać śmietankę". Musimy się liczyć z tym, że rosnące oczekiwania idą w parze z koniecznością przyjęcia kolejnych bardzo ambitnych wyzwań - zaznaczył polityk.

Robert Kropiwnicki uważa, że z konwencji w Katowicach "nic nie wynika". - Mam wrażenie, że to było takie spotkanie dużej ilości ludzi, którzy popili, pogadali, tony kawy, herbaty, może jeszcze innych rzeczy, wody, ale tak naprawdę nic z tego nie wynika. Gdyby to było w Galicji można by powiedzieć, że wyszło "austriackie gadanie". Nie ma żadnych tez, do których można by się tak naprawdę odnosić i mówić, że "tak", to jest dobry program - podkreślił poseł PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

*** 

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Włodzimierz Bernacki (Prawo i Sprawiedliwość), Robert Kropiwnicki (Platforma Obywatelska), Władysław T. Bartoszewski (Polskie Stronnictwo Ludowe), Jacek Żalek (Porozumienie) 

Data emisji: 08.07.19

Godzina emisji: 18.06

dcz/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Oblicze spokoju" PiS. Opinie po konwencji w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 15:52
Zakończyła się konwencja programowa PiS. Jarosław Włodarczyk (Press Club) uważa, że przed wyborami partia rządząca "może przechodzić bardziej do centrum, do spokoju". Jakub Maciejewski (Sieci) wskazał, że przemówienia podczas konwencji były skierowane do elit, które mają "wypracować kierunki" działania. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wróżenie z faktów. Opinie po konwencji PiS. Czas na "wyzwania innej generacji"?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 19:00
Zakończyła się konwencja programowa PiS w Katowicach. Zdaniem Karola Gaca tematyka wydarzenia wskazuje, że "Prawo i Sprawiedliwość szuka elektoratu, aby poszerzać swoją bazę wyborczą". Eliza Olczyk uważa, że kongres "nie zahaczał o głębsze problemy".
rozwiń zwiń