X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Programowe założenia KO. A. Wierzejski: PO stroi się w ekologiczne piórka

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 19:06
W Warszawie odbyło się dwudniowe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej. W jej ramach przeprowadzono ponad 50 paneli dyskusyjnych. O tym dyskutowali w "Debacie Jedynki" goście Michała Rachonia: Aleksander Wierzejski z Poland Daily, publicysta Krzysztof Karnkowski oraz Jerzy Jachowicz z Tygodnika Sieci. 
Audio
  • Programowe założenia Koalicji Obywatelskiej. Komentarze (Debata Jedynki)
Od lewej: Michał Rachoń, Jerzy Jachowicz oraz Krzysztof Karnkowski
Od lewej: Michał Rachoń, Jerzy Jachowicz oraz Krzysztof KarnkowskiFoto: PR

Podczas dwudniowych obrad w Warszawie poruszano sprawy związane ze zdrowiem, gospodarką, edukacją, ochroną środowiska, szeroko rozumianym bezpieczeństwem, polityką zagraniczną, kulturą. Przeprowadzono również dyskusję młodych ludzi na temat ich oczekiwań.

Aleksander Wierzejski z Poland Daily przyznał, że ma wrażenie, iż PO odpuściła sobie wyborców, którzy rozsądnie myślą i zmierza po skrajnościach, a przykładem tego jest postulat dekarbonizacji. - PO stroi się w ekologiczne piórka, by trafić do miejskiego wyborcy. Tendencja PiS jest ciągle zwyżkowa - przyznał gość Michała Rachonia.

Publicysta Krzysztof Karnkowski stwierdził, że "młodzież jest wrażliwa na ekologiczne hasła jak dekarbonizacja i PO kokietuje ten elektorat". - Nie wiem czy stanowisko Grzegorza Schetyny odnośnie związków partnerskich jest zależne od tego czy mamy parzysty dzień tygodnia czy miesiąca. Być może lider PO uznał, że większe szanse ma na elektorat Wiosny, niż PSL i to jedyne racjonalne wyjaśnienie zwrotu w lewo - dodał publicysta.

Jerzy Jachowicz z Tygodnika Sieci powiedział, że forum programowe KO ocenia jako mało udane. - To była mizerna próba przedstawienia czegoś, co miało mieć zarysy programu, a w gruncie rzeczy było takim workiem, do którego Grzegorz Schetyna wrzucił tak wiele zadań, jakby KO czekał heroiczny wysiłek w naprawie Polski. Obietnica wyeliminowania węgla z polskiej gospodarki jest nieodpowiedzialna. Po klęsce Koalicji Europejskiej w wyborach europejskich sen o zwycięstwie nad PiS jest nierealny - mówił gość radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

*** 

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Aleksander Wierzejski z Poland Daily, publicysta Krzysztof Karnkowski oraz Jerzy Jachowicz z Tygodnika Sieci. 

Data emisji: 15.07.19

Godzina emisji: 18.06

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Makowski: opozycja jest jak Titanic, znajduje się na kursie wprost na górę lodową

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 14:02
- W tej chwili opozycja jest na kursie wprost na górę lodową, jak Titanic. Jeżeli coś się zmieni, to chyba w momencie zmiany pokoleniowej czy generalnie przedefiniowania, czym jest polska opozycja, bo wydaje się, że pod auspicjami PO ten statek za daleko już nie popłynie - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Marcin Makowski, publicysta tygodnika "Do Rzeczy" i Wirtualnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Górniak o "szóstce Schetyny": ten program układali raczej PR-owcy, nie ekonomiści

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 11:02
- Koalicja Obywatelska pogodziła się już z tym, że nie wygra jesiennych wyborów, w związku z tym może obiecywać wszystko, co się jej podoba - komentował w PR24 publicysta Zbigniew Górniak. - Ten program układali raczej stratedzy polityczni i PR-owcy- powiedział w rozmowie z Michałem Rachoniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

B. Wróblewski o "szóstce Schetyny": mam wątpliwości co do wiarygodności PO

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 18:26
Grzegorz Schetyna ogłosił główne punkty programu Koalicji Obywatelskiej. Monika Rosa (Nowoczesna) uważa, że są one "odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata". Bartłomiej Wróblewski (PiS) powiedział, że "ma wątpliwości co do wiarygodności jakichkolwiek zapowiedzi programowych PO".
rozwiń zwiń