Debata Jedynki. Anna Krupka: politycy opozycji są jak chłopcy w piaskownicy

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 19:08
- Grzegorz Schetyna nadal nie wie, czy pójdzie do wyborów z Czarzastym, Biedroniem, czy z Kosiniakiem-Kamyszem - powiedziała w "Debacie Jedynki" Anna Krupka (PiS). Oceniła, że "politycy opozycji są jak chłopcy w piaskownicy". - Nie wiedzą z kim, gdzie, w jakim szyku mają iść - podkreśliła. Zdaniem Jerzego Wenderlicha (SLD), przy układaniu list wyborczych i budowaniu koalicji nie trzeba się spieszyć.
Audio
  • Anna Krupka (PiS) i Jerzy Wenderlich (SLD) m.in. na temat układania list wyborczych i tworzenia koalicji (Debata Jedynki)
Od lewej: Michał Rachoń, Jerzy Wenderlich, Anna Krupka
Od lewej: Michał Rachoń, Jerzy Wenderlich, Anna KrupkaFoto: Polskie Radio

Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w piątek, że Platforma wystartuje w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu jako część Koalicji Obywatelskiej, którą jak dotąd współtworzą PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej. W KO ma się znaleźć miejsce zarówno dla lewicy, jak i konserwatystów. Z kolei w poniedziałek rzecznik PO Jan Grabiec oznajmił, że możliwy jest również samodzielny start Platformy.

PSL 1200 pap.jpg
PSL: czas dyskusji minął, sprawa rozmów z Platformą Obywatelską zamknięta

Jerzy Wenderlich (SLD) przyznał, że nie zna startegii, jaką przygotowuje Grzegorz Schetyna. - Wszystkie partie w opozycji są niezależnym bytem i w ramach tej niezależności podejmować będą decyzje, czy wspólnie, czy oddzielnie pójdą do wyborów - stwierdził. Odnosząc się do "jedynek" na listach wyborczych, które przedstawiło już PiS powiedział, że nie czyniłby cnoty z tego, że inni są już gotowi. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Sondaż: zdecydowana przewaga Zjednoczonej Prawicy, PSL i SLD poniżej progu

- Układanie list to nie wyścigi na Służewcu, to nie Wielka Pardubicka, pośpiech nie jest aż tak ważny. Oczywiście trzeba się już decydować, gdzie stawiać kropki, ale jest jeszcze trochę czasu - podkreślił gość "Debaty Jedynki".

Anna Krupka (PiS) stwierdziła, że rząd robi swoje i realizuje kolejne etapy, a w opozycji panuje chaos. - W PSL też jest kilka nurtów. Mam wrażenie, że oni obudzili się po tym oszołomieniu związanym z wejściem pod tęczę LGBT, że na chwilę się ocknęli, że teraz walczą o te 5 proc., bo poczuli się bardzo zagrożeni - stwierdziła.

stanislaw-tyszka-pap-1200.jpg
Stanisław Tyszka: PO nigdy nie dotrzymała żadnych obietnic, szkoda na nich czasu

Podkreśliła, że Grzegorz Schetyna nie ma jednoznacznego programu. - Nie może nawet zdecydować się, czy jest za związkami partnerskimi, bo jednego dnia mówi, że jest, wcześniej mówi że nie, nie wiadomo czy jest za podwyższeniem wieku emerytalnego - powiedziała posłanka PiS.

W "Debacie Jedynki" dyskusja także m.in. na temat obniżonego przez rząd PiS podatku PIT oraz głosowania nad kandydaturą Beaty Szydło na szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

*** 

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Anna Krupka (PiS), Jerzy Wenderlich (SLD)

Data emisji: 16.07.19

Godzina emisji: 18.06

paw/ag

Czytaj także

Joanna Lichocka: PiS gwarantuje, że po wyborach zrealizuje to, co obieca w kampanii

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 17:21
- Dzięki rządom PiS Polacy wiedzą, że polityka to jest dotrzymywanie słowa. My gwarantujemy, że to co zapowiadane - jest i będzie - powiedziała Joanna Lichocka. Dotychczasowa kaliska posłanka PiS w nadchodzących wyborach będzie liderem listy w Sieradzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kierwiński: szaleństwem jest myśleć, że rozbijanie opozycji zwiększa jej szanse

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 09:54
- PSL bardzo mocno chce ustawić się w ulubionej dla siebie roli - tego trzeciego, który może rozmawiać z wieloma środowiskami - stwierdził w "Sygnałach dnia" Marcin Kierwiński (PO). Dodał, że politycy PSL na pewno działają tak, że Jarosław Kaczyński może się z tego cieszyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiemy, kiedy komitet polityczny PiS zatwierdzi listy wyborcze

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 12:10
- 23 lipca odbędzie się posiedzenie komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, na którym zatwierdzone zostaną listy wyborcze - poinformował na Twitterze szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń