Debata Jedynki. Dyskusja o ideologii LGBT

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 18:56
- Ruch LGBT przekształcił się i został ukradziony przez ludzi, którzy tak naprawdę z jakichś powodów próbują dążyć do destabilizacji społeczeństwa - powiedział w radiowej Jedynce bloger Jakuboski76. W Debacie Jedynki udział wzięli również: Jerzy Jachowicz ("Sieci") oraz Adrian Stankowski ("Gazeta Polska").
Debata Jedynki. Od lewej Michał Rachoń, Adrian Stankowski, Jerzy Jachowicz
Debata Jedynki. Od lewej Michał Rachoń, Adrian Stankowski, Jerzy JachowiczFoto: Polskie Radio

W sobotę po południu ulicami Białegostoku przeszedł Marsz Równości. Uczestników zgromadzenia kilkukrotnie próbowali zablokować przeciwnicy manifestacji, a policja musiała użyć gazu. W maszerujących rzucano kamieniami, jajkami i petardami.

Po sobotnim Marszu Równości ponownie rozgorzała także dyskusja na temat ideologii LGBT. 

Adrian Stankowski ("Gazeta Polska") nie uważa, że środowisko LGBT jest prześladowane. W jego opinii wydarzenia z Białegostoku wpisują się w "rywalizację o wyborcze głosy". - To jest program Platformy Obywatelskiej: wzbudzenie emocji, wzbudzenie podziałów - powiedział.

- Stawiam tezę, że to może być część większej układanki, że ten obraz Polski, jako kraju zacofanego, gdzie mniejszości seksualne są oprymowane, bite, może być swego rodzaju zamówieniem, żeby Polskę przedstawiać jako kraj, który trzeba objąć szczególnym rodzajem kurateli - ocenił publicysta.

Jerzy Jachowicz ("Sieci") uważa, że osoby nieheteroseksualne są "narzędziem w rękach polityków". Publicysta również jest zdania, że "kalkulacje opozycji ciągle stawiają sobie jako główny cel rozbudzenie emocji antypisowskich w społeczeństwie i to się przełoży na kartki wyborcze".

W opinii dziennikarza Marsze Równości nadal będą organizowane, a państwo nie powinno "dopuścić do jakichkolwiek incydentów" i "chronić te parady". - To zadanie państwa i zadanie władzy. W jej własnym interesie - ocenił.

Bloger Jakuboski76 zaznaczył, że "ruch LGBT przekształcił się i został ukradziony przez ludzi, którzy tak naprawdę z jakichś powodów próbują dążyć do destabilizacji społeczeństwa". - Jestem krytyczny wobec ideologii LGBT, która jest teraz - ocenił.

- Ja, jako homoseksualista uważam, że (...) nam manifestowanie naszej orientacji nie jest do niczego potrzebnie. Jesteśmy płatnikami podatków, wykonujemy różne zawody, chcemy żyć w spokoju. Najważniejsze, żeby nikt nie podpalał naszych drzwi z powodu orientacji, a przecież tego się nie robi - dodał i zaznaczył, że podobnie uważa większość jego homoseksualnych przyjaciół.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.

* * *

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Michał Rachoń

Goście: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska"), Jerzy Jachowicz ("Sieci") oraz bloger Jakuboski76

Data emisji: 23.07.19

Godzina emisji: 18.06

msze/

Czytaj także

Uchwały anty-LGBT. Adam Bodnar zapowiada zaskarżenie do sądów

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 21:37
- Przygotowuję się do zaskarżenia do sądów administracyjnych uchwał samorządów dotyczących ideologii LGBT - powiedział Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, na antenie TVN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: państwo powinno reagować na przemoc, niezależenie kto przeciw komu ją kieruje

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 21:36
- W Polsce toczy się bardzo ostry spór ideologiczny i nie ma co do tego wątpliwości. Oczywiście nie oznacza, że ten spór ma się odbywać na ulicy, za pomocą pięści i cegieł, czy w ogóle za pomocą przemocy - powiedział wicepremier Jacek Sasin.
rozwiń zwiń