Debata Jedynki. Kamil Bortniczuk: Polacy zobaczyli sens w chodzeniu na wybory

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 18:55
- Wielu Polaków zobaczyło sens w chodzeniu do wyborów, ponieważ to nie jest plebiscyt o tym kto więcej obieca, tylko rodacy widzą, że jest siła polityczna, która jak coś obiecuje, to do zasady to robi - powiedział Kamil Bortniczuk z Porozumienia. W "Debacie Jedynki" brali również udział: Daniel Milewski (PiS), Paweł Bejda (PSL) i Joanna Augustynowska (PO).
Audio
  • Kamil Bortniczuk: Polacy zobaczyli sens w chodzeniu na wybory (Debata Jedynki)
Goście Debaty Jedynki
Goście Debaty JedynkiFoto: PR

Rządzący nie tracą na sprawie lotów byłego marszałka Sejmu. W nowym badaniu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" partia rządząca może liczyć na 41,2 proc. poparcia, co przekłada się na 243 mandaty i samodzielną większość w Sejmie - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Rz". To wynik niewiele mniejszy od sondaży IBRiS z połowy lipca. 

Joanna Augustynowska (PO) przyznała, że "dopiero 13 października przy urnach wyborczych dowiemy się, czy obecny rząd i ta arogancja władzy jest tak teflonowa jak pokazują sondaże". - Mamy już doświadczenie, że sondaże potrafią być okrutne i mocno zawyżone, ale nie patrzymy na sondaże i pracujemy - powiedziała posłanka PO.

Daniel Milewski (PiS) stwierdził, że cieszy go zaufanie, które wynika z sondaży, ale skupia się na pracy politycznej. - Sondaże są odbiciem nastrojów społecznych, jak i zadowolenia z realizacji obietnic wyborczych, ze stanu w jakim nasza ojczyzna się znajduje - przyznał polityk.

Paweł Bejda (PSL) mówił, że "Koalicja Polska nie jest tylko porozumieniem Kukiz'15 z PSL, lecz to są organizacje śląskie, OPZZ, przedsiębiorcy, rolnicy". -  To bardzo silne porozumienie i musi być na scenie politycznej trzecia siła w postaci centrum. To dobre dla ludzi. PiS to skrajna prawica, a PO mocno skręciła w lewo. Polsce grozi wojna ideologiczna, a nasilić się może przed wyborami - powiedział.

Kamil Bortniczuk (Porozumienie) powiedział, że "biorąc pod uwagę nasze osiągnięcia i to co się dzieje w polskiej gospodarce, to przywróciliśmy Polakom wiarę w wybory i w ich sens, co widzieliśmy w wyborach do europarlamentu". - Jesienią spodziewam się rekordu frekwencji wyborczej, ponieważ wielu Polaków zobaczyło sens chodzenia do wyborów, gdyż to nie jest plebiscyt o tym, kto więcej obieca, a potem tego nie spełni, tylko rodacy widzą, że jest siła polityczna, która jak coś obiecuje, to do zasady to robi - przyznał gość radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Paweł Lisicki

Goście: Daniel Milewski (PiS), Paweł Bejda (PSL), Joanna Augustynowska (PO), Kamil Bortniczuk (Porozumienie)

Data emisji: 13.08.19

Godz. emisji: 18.06

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBOS: 73 proc. badanych chce głosować w wyborach samorządowych. PiS z najlepszym wynikiem

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 14:25
73 proc. badanych zadeklarowało, że weźmie udział w wyborach samorządowych jesienią 2018 r.; 15 proc. nie zamierza do nich pójść - wynika z sondażu CBOS. Spośród ankietowanych, 32 proc. zadeklarowało oddanie głosu na kandydata Zjednoczonej Prawicy, 16 proc. - PO i Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyborcza układanka partyjnych liderów. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 21:05
Liderzy ugrupowań ustalają kształt list wyborczych do parlamentu, a także budują koalicje polityczne. O tym, jak może wyglądać polityczna układanka przed jesiennymi wyborami dyskutowali w "Debacie Jedynki" goście Antoniego Trzmiela: Marzena Okła-Drewnowicz (PO), Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) i Teresa Wargocka (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Jedynki. Marek Pęk: chcemy poważnej dyskusji o programach politycznych

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 19:10
Jarosław Kaczyński zaproponował "zakończenie wojny w Polsce". Zdaniem Andrzeja Czerwińskiego (PO) jest to "gra na pewnych uczuciach", Marek Pęk (PiS) uważa, że ta inicjatyw to "pewne przywrócenie normalności". Grzegorz Długi (Kukiz'15) "nie do końca ufa, że to cokolwiek zmieni". - Gesty w polityce mają duże znaczenie - ocenił z kolei Jacek Żalek (Porozumienie).
rozwiń zwiń