X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debata Jedynki. Agnieszka Ścigaj: nie chcemy, by Polacy byli dzieleni ideologicznie

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 18:58
- Dla nas sukcesem jest to, że jedna z partii systemowych przyjęła nasze postulaty - powiedziała Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15. W "Debacie Jedynki" brali również udział: Włodzimierz Bernacki (PiS), Krzysztof Gawkowski (Wiosna) oraz Zbigniew Gryglas (Porozumienie).
Audio
  • A. Ścigaj: nie chcemy, by Polacy byli dzieleni ideologicznie (Debata Jedynki)
Goście Debaty Jedynki
Goście Debaty JedynkiFoto: Jedynka

Wybory parlamentarne odbędą się już 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Włodzimierz Bernacki (PiS) powiedział w radiowej Jedynce, że "dziwi się wielu politykom Kukiz'15, którzy budowali swój wizerunek przede wszystkim na tym, aby przypominać czas historii PRL i pokazywać te wszystkie niewłaściwości, a teraz ci politycy muszą współpracować z działaczami, którzy są łączeni z osią wokół której wszystko wirowało poczynając od 1945 roku po 1989 rok." - Fundamentem społeczeństwa obywatelskiego i demokracji jest debata i dyskusja o wartościach - dodał polityk PiS.

Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) stwierdziła, że "mamy często narrację, że Polacy mają tylko wybór między PiS i PO, natomiast znaczna część wyborców nie chodzi na wybory,a inna część nie głosuje na te dwa ugrupowania". - Dla nas sukcesem jest to, że jedna z partii systemowych przyjęła nasze postulaty, które są pro obywatelskie. Mamy propozycję rozsądnej, nieemocjonalnej polityki i nie chcemy, by Polacy byli dzieleni ideologicznie - mówiła posłanka.

Krzysztof Gawkowski (Wiosna) przyznał, że "jeszcze cztery tygodnie temu nikt nie wierzył, że Zandbergowi, Czarzastemu i Biedroniowi uda się dogadać i wystartują z jednej listy wyborczej." - Połączyła nas wizja tego, jak powinna być zbudowana Polska. Pokażemy program wyborczy oparty na polityce społecznej, nowoczesne technologie, ekologię, rolnictwo, nie zabraknie również mowy o obronności i sprawach międzynarodowych, a także o związkach partnerskich. Jesteśmy jedynym ugrupowaniem, który nie wstydzi się swojego programu - przyznał polityk lewicy.

Zbigniew Gryglas (Porozumienie) mówił, że "stosunek poszczególnych partii na lewicy do PRL jest nadal problemem lewej strony". - Jeszcze większym zaskoczeniem jest dla mnie druga koalicja, czyli Kukiz'15 z PSL. Ta antysystemowość, tak mocno eksponowana w Kukiz'15, spotkała się z wywieszeniem białej flagi - przyznał gość "Debaty Jedynki". 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Adrian Klarenbach 

Goście: Włodzimierz Bernacki (PiS), Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15, PSL), Krzysztof Gawkowski (Wiosna), Zbigniew Gryglas (Porozumienie)

Data emisji: 14.08.19

Godz. emisji: 18.06

dn/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyborcza układanka partyjnych liderów. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 21:05
Liderzy ugrupowań ustalają kształt list wyborczych do parlamentu, a także budują koalicje polityczne. O tym, jak może wyglądać polityczna układanka przed jesiennymi wyborami dyskutowali w "Debacie Jedynki" goście Antoniego Trzmiela: Marzena Okła-Drewnowicz (PO), Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) i Teresa Wargocka (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Jedynki. Jan Mosiński: Grzegorz Schetyna "zasysa" idee lewicy

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 19:58
Na listach Koalicji Obywatelskiej można znaleźć nazwiska polityków związanych z ugrupowaniami lewicowymi. Piotr Zientarski (senator PO) zaznaczył, że w jego ugrupowaniu jest miejsce dla ludzi o różnych poglądach. Dla Jana Mosińskiego (PiS) "skręt w lewo" PO to "powoli idea programowa". Grzegorz Długi (Kukiz'15) wskazał, że podejście do związków zawodowych oddziela PO od lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Jedynki. Kamil Bortniczuk: Polacy zobaczyli sens w chodzeniu na wybory

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 18:55
- Wielu Polaków zobaczyło sens w chodzeniu do wyborów, ponieważ to nie jest plebiscyt o tym kto więcej obieca, tylko rodacy widzą, że jest siła polityczna, która jak coś obiecuje, to do zasady to robi - powiedział Kamil Bortniczuk z Porozumienia. W "Debacie Jedynki" brali również udział: Daniel Milewski (PiS), Paweł Bejda (PSL) i Joanna Augustynowska (PO).
rozwiń zwiń