Debata Jedynki. Agnieszka Ścigaj: nie chcemy, by Polacy byli dzieleni ideologicznie

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 18:58
- Dla nas sukcesem jest to, że jedna z partii systemowych przyjęła nasze postulaty - powiedziała Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15. W "Debacie Jedynki" brali również udział: Włodzimierz Bernacki (PiS), Krzysztof Gawkowski (Wiosna) oraz Zbigniew Gryglas (Porozumienie).
Audio
  • A. Ścigaj: nie chcemy, by Polacy byli dzieleni ideologicznie (Debata Jedynki)
Goście Debaty Jedynki
Goście Debaty JedynkiFoto: Jedynka

Wybory parlamentarne odbędą się już 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Włodzimierz Bernacki (PiS) powiedział w radiowej Jedynce, że "dziwi się wielu politykom Kukiz'15, którzy budowali swój wizerunek przede wszystkim na tym, aby przypominać czas historii PRL i pokazywać te wszystkie niewłaściwości, a teraz ci politycy muszą współpracować z działaczami, którzy są łączeni z osią wokół której wszystko wirowało poczynając od 1945 roku po 1989 rok." - Fundamentem społeczeństwa obywatelskiego i demokracji jest debata i dyskusja o wartościach - dodał polityk PiS.

Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) stwierdziła, że "mamy często narrację, że Polacy mają tylko wybór między PiS i PO, natomiast znaczna część wyborców nie chodzi na wybory,a inna część nie głosuje na te dwa ugrupowania". - Dla nas sukcesem jest to, że jedna z partii systemowych przyjęła nasze postulaty, które są pro obywatelskie. Mamy propozycję rozsądnej, nieemocjonalnej polityki i nie chcemy, by Polacy byli dzieleni ideologicznie - mówiła posłanka.

Krzysztof Gawkowski (Wiosna) przyznał, że "jeszcze cztery tygodnie temu nikt nie wierzył, że Zandbergowi, Czarzastemu i Biedroniowi uda się dogadać i wystartują z jednej listy wyborczej." - Połączyła nas wizja tego, jak powinna być zbudowana Polska. Pokażemy program wyborczy oparty na polityce społecznej, nowoczesne technologie, ekologię, rolnictwo, nie zabraknie również mowy o obronności i sprawach międzynarodowych, a także o związkach partnerskich. Jesteśmy jedynym ugrupowaniem, który nie wstydzi się swojego programu - przyznał polityk lewicy.

Zbigniew Gryglas (Porozumienie) mówił, że "stosunek poszczególnych partii na lewicy do PRL jest nadal problemem lewej strony". - Jeszcze większym zaskoczeniem jest dla mnie druga koalicja, czyli Kukiz'15 z PSL. Ta antysystemowość, tak mocno eksponowana w Kukiz'15, spotkała się z wywieszeniem białej flagi - przyznał gość "Debaty Jedynki". 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Adrian Klarenbach 

Goście: Włodzimierz Bernacki (PiS), Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15, PSL), Krzysztof Gawkowski (Wiosna), Zbigniew Gryglas (Porozumienie)

Data emisji: 14.08.19

Godz. emisji: 18.06

dn/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyborcza układanka partyjnych liderów. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 21:05
Liderzy ugrupowań ustalają kształt list wyborczych do parlamentu, a także budują koalicje polityczne. O tym, jak może wyglądać polityczna układanka przed jesiennymi wyborami dyskutowali w "Debacie Jedynki" goście Antoniego Trzmiela: Marzena Okła-Drewnowicz (PO), Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) i Teresa Wargocka (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Jedynki. Jan Mosiński: Grzegorz Schetyna "zasysa" idee lewicy

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 19:58
Na listach Koalicji Obywatelskiej można znaleźć nazwiska polityków związanych z ugrupowaniami lewicowymi. Piotr Zientarski (senator PO) zaznaczył, że w jego ugrupowaniu jest miejsce dla ludzi o różnych poglądach. Dla Jana Mosińskiego (PiS) "skręt w lewo" PO to "powoli idea programowa". Grzegorz Długi (Kukiz'15) wskazał, że podejście do związków zawodowych oddziela PO od lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Jedynki. Kamil Bortniczuk: Polacy zobaczyli sens w chodzeniu na wybory

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 18:55
- Wielu Polaków zobaczyło sens w chodzeniu do wyborów, ponieważ to nie jest plebiscyt o tym kto więcej obieca, tylko rodacy widzą, że jest siła polityczna, która jak coś obiecuje, to do zasady to robi - powiedział Kamil Bortniczuk z Porozumienia. W "Debacie Jedynki" brali również udział: Daniel Milewski (PiS), Paweł Bejda (PSL) i Joanna Augustynowska (PO).
rozwiń zwiń