X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debata Jedynki. Adam Andruszkiewicz: PO likwidowała lokalne połączenia komunikacyjne

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 19:21
- Przez 8 lat rządów PO likwidowała połączenia komunikacyjne i stawiała wyłącznie na rozwój największych miast, a całkowicie pomijała prowincje - powiedział Adam Andruszkiewicz. Gośćmi Debaty Jedynki byli również: Dominik Tarczyński (PiS), Grzegorz Długi (Kukiz'15, Koalicja Polska), Piotr Kusznieruk (SLD).
Audio
  • Adam Andruszkiewicz: PO likwidowała lokalne połączenia komunikacyjne (Debata Jedynki)
Goście Debaty Jedynki
Goście Debaty JedynkiFoto: Jedynka

Ruszyła kampania wyborcza przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, a premier Mateusz Morawiecki rozpoczyna dziś objazd kraju. Szef rządu mówił m.in. o programie przywracania lokalnych połączeń autobusowych. O tym jak wyglądać będą wybory do Sejmu i Senatu debatowali goście Michała Rachonia.

Adam Andruszkiewicz przyznał, że "jesteśmy już po rozmowach z mieszkańcami wszystkich województw i wskazywali oni na to, że istnieją duże problemy komunikacyjnej w połączeniach między ich małymi ojczyznami a większymi ośrodkami, w których głównie pracują". - Przez 8 lat rządów PO likwidowała połączenia komunikacyjne i stawiała wyłącznie na rozwój największych miast, a całkowicie pomijała prowincje - powiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

Piotr Kusznieruk stwierdził, że problem związany z transportem i komunikacją podmiejską powstał w momencie podziału Polski na województwa. - Wtedy też zlikwidowano małe województwa. Niewspomaganie komunikacji lokalnej, przy takim podziale administracyjnym kraju powoduje problemy dla ludności. To są wysokie koszty dojazdu i lokalna komunikacja powinna być dotowana - dodał polityk SLD.

Grzegorz Długi mówił, że brak odpowiednich lokalnych połączeń autobusowych to potężny grzech władzy. - Uważano, że jak się nie opłaca, to należy je zamknąć. Nikt nie rozważył, jak należy odpowiednio przeprowadzić nowy system połączeń i reforma administracyjna nie jest głównym problemem, co pokazuje województwo śląskie - powiedział polityk Kukiz'15, który nie będzie startował w najbliższych wyborach do Sejmu. 

Dominik Tarczyński przyznał, że problem powstał tylko dlatego, że Polska wschodnia i Polska lokalna była traktowana skandalicznie. - W tej sprawie chodziło tylko o to, aby traktować ludzi myślących konserwatywnie z pogardą. Byli oni poniżani, a słyszeliśmy na taśmach co politycy mówili o wschodniej Polsce. Obecnie przywracamy im godność - mówił polityk PiS. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Michał Rachoń 

Goście: Dominik Tarczyński (PiS), Grzegorz Długi (Kukiz'15, Koalicja Polska), Piotr Kusznieruk (SLD), Adam Andruszkiewicz (Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji)

Data emisji: 20.08.19

Godz. emisji: 18.06

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata Jedynki. Anna Krupka: politycy opozycji są jak chłopcy w piaskownicy

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 19:08
- Grzegorz Schetyna nadal nie wie, czy pójdzie do wyborów z Czarzastym, Biedroniem, czy z Kosiniakiem-Kamyszem - powiedziała w "Debacie Jedynki" Anna Krupka (PiS). Oceniła, że "politycy opozycji są jak chłopcy w piaskownicy". - Nie wiedzą z kim, gdzie, w jakim szyku mają iść - podkreśliła. Zdaniem Jerzego Wenderlicha (SLD), przy układaniu list wyborczych i budowaniu koalicji nie trzeba się spieszyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Buda: chcemy rozmawiać o programie, nie o partyjnych porozumieniach

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 18:56
- Nie epatujemy tym w jaki sposób porozumiemy się w Zjednoczonej Prawicy, a chcielibyśmy rozmawiać o programie i Polacy tego oczekują - powiedział w radiowej Jedynce Waldemar Buda. W Debacie Jedynki udział wzięli również: Grzegorz Długi z Kukiz'15 oraz Piotr Kusznieruk z SLD. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Jedynki. Agnieszka Ścigaj: nie chcemy, by Polacy byli dzieleni ideologicznie

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 18:58
- Dla nas sukcesem jest to, że jedna z partii systemowych przyjęła nasze postulaty - powiedziała Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15. W "Debacie Jedynki" brali również udział: Włodzimierz Bernacki (PiS), Krzysztof Gawkowski (Wiosna) oraz Zbigniew Gryglas (Porozumienie).
rozwiń zwiń