Łukasz Golec: nad projektem SYMPHOETHNIC pracujemy od kilku lat

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 17:18
Łukasz Golec opowiedział w "Muzycznej Jedynce" o nowatorskim projekcie muzycznym SYMPHOETHNIC zespołu Golec uOrkiestra z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej SILESIAN ART COLLECTIVE. Jak brzmi sympho-etniczna aranżacja?
Audio
  • Rozmowa z Łukaszem Golcem o nowym projekcie muzycznym SYMPHOETHNIC (Muzyczna Jedynka)
Paweł Golec i Łukasz Golec
Paweł Golec i Łukasz Golec Foto: PR/Wojciech Kusiński

Jeden z liderów zespołu powiedział, że SYMPHOETHNIC jest nowym przedsięwzięciem braci Golców. - Nad tym projektem pracujemy już dobrych kilka lat - przyznał gość Jedynki, dodając, że w skład nowego projektu wchodzi prawie 50-osobowa orkiestra symfoniczna SILESIAN ART COLLECTIVE, która "będzie korespondowała z orkiestrą ludową, złożoną z wirtuozów-muzyków, którzy grają na instrumentach karpackich i celtyckich".

Golec uOrkiestra w nowym projekcie SYMPHOETHNIC zachwyci katowickich słuchaczy już w najbliższy piątek (23.08) grając koncert w Międzynarodowym Centrum Kongresowym o godz. 20.00.

Jacy artyści biorą udział w projekcie SYMPHOETHNIC? Czy koncert będzie tylko widowiskiem muzycznym? Jakie atrakcje czekają na słuchaczy?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z artystą.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Łukasz Golec (jeden z liderów zespołu Golec uOrkiestra)

Data emisji: 21.08.2019

Godzina emisji: 14.23

K.A


Czytaj także

Dwudziestolecie zespołu Golec uOrkiestra. "Nie spoczywamy na laurach"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 14:30
Zespół Golec uOrkiestra obchodzi w tym roku dwudziestolecie działalności muzycznej i z tej okazji muzycy kończą pracę nad dwiema płytami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ziela: dzięki różnicom tworzymy ciekawą hybrydę

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 17:55
Julita Zielińska i Patryk Kienast tworzą duet Ziela. W "Muzycznej Jedynce" opowiedzieli o tym, jak skrzyżowały się ich drogi i z jakimi znanymi artystami polskiej sceny muzycznej przyszło im pracować. Jak Ziela brzmi na żywo?
rozwiń zwiń