X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W. Bernacki: UE nie jest w stanie zagwarantować Polsce bezpieczeństwa energetycznego

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 20:32
Politycy na antenie radiowej Jedynki mówili na temat przyszłości Polski we wspólnocie europejskiej. Co nasz kraj może zaproponować, by wspólnota była silniejsza w zmaganiach w walce z kryzysami?
Audio
  • Przyszłość Polski we wspólnocie europejskiej (Debata Jedynki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock

Włodzimierz Bernacki, poseł Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że pozycja Polski w Unii Europejskiej jest stabilna w wymiarze gospodarczym oraz finansowym. Podkreśla również znaczenie Polski jako kraju, który wpływa na funkcjonowanie Unii Europejskiej w wymiarze międzynarodowym. - Wydaje mi się, że póki co sposób rozszerzenia się Unii zostanie powstrzymany, ale jednocześnie my chcemy być ambasadorami tych państw, które znajdują się w przestrzeni europejskiej i które aspirują do bycia we wspólnocie - powiedział. 

Poseł PiS był zdania, że oceniając pozycję Polski w Europie musimy brać pod uwagę ideę, która jest realizowana przez polski parlament w tej kadencji m.in. "Ideę Trójmorza". - Polska jest tutaj liderem pewnej części Europy i tym kontekście spoglądamy nie tylko na V4, ale również szerzej, bo dotyczy to całej przestrzeni rozciągającej się od Bałtyku aż po Adriatyk - podkreślił. 

Joanna Augustynowska z Platformy Obywatelskiej mówiła, że o pozycji danego państwa we wspólnocie decyduje jego skuteczność. - 15 lat to czas, który pozwolił ewaluować nie tylko w Unii Europejskiej. To co wydarzyło się w Polsce widać gołym okiem, jakie korzyści każdy z nas może zaobserwować - dodała. Posłanka stwierdziła, że obecna władza w Polsce negatywnie wpłynęła na stanowisko Polski w UE. - Zostaliśmy wyproszeni z głównego stołu, gdzie  decydowało się o głównych kierunkach zmian i podejmowało się główne decyzje - oceniła.  

Unia Europejska organizacją o charakterze politycznym 

Partie funkcjonujące w Parlamencie Europejskim mają charakter ponadpaństwowy i ponadnarodowy. Włodzimierz Bernacki w "Debacie Jedynki" mówił, że owe partie skupiają się na interesach pewnych określonych stanowisk biznesowych oraz politycznych, które bardzo negatywnie nastawione są do naszej części Europy. Dodał również, że UE cierpi na chorobę zwaną "biurokracją". 

Z kolei posłanka z ramienia PO, Joanna Augustynowska, wyraziła opinię na temat kandydatury Janusza Wojciechowskiego na unijnego komisarza ds. rolnictwa. - Nikt z Koalicji Obywatelskiej nie będzie bojkotował tej kandydatury, natomiast proszę zobaczyć, jaka to jest różnica w stosunku do tego, co było pięć lat temu. Straciliśmy znaczną ilość stanowisk funkcyjnych i decyzyjnych - powiedziała. 

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty. 

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki 

ProwadziMarek Mądrzejewski 

Goście: Joanna Augustynowska (Platforma Obywatelska), Włodzimierz Bernacki (Prawo i Sprawiedliwość) 

Data emisji: 19.09.2019

Godzina emisji: 18.08

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rolnictwo w UE. Ekspert: jedna z najważniejszych pozycji w budżecie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 18:47
- Jest to próba pogodzenia wody z ogniem, czyli jednocześnie dowartościowania nas, ale jednak są ważniejsze teki - skomentowała w radiowej Jedynce dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych przydzielenie Polsce teki komisarza do spraw rolnictwa w Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobra atmosfera spotkań". J. Wojciechowski zabiega w PE o poparcie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 08:34
Kandydat Polski na komisarza ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski będzie zabiegał w tym tygodniu w Strasburgu o poparcie europosłów. Ostatecznie bowiem Europarlament musi zatwierdzić całą Komisję Europejską, aby mogła rozpocząć pracę. We wtorek rano Janusz Wojciechowski ma spotkać się z europosłami PO i PSL.
rozwiń zwiń