X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W. Zabłocki (PiS): R. Trzaskowski chciał wbić szpilę rządowi ws. 500+

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 19:10
- Rafał Trzaskowski w sprawie wypłat pieniędzy w ramach programu Rodzina 500+ myli się w zeznaniach. Raz mówi, że nie ma środków, a następnie, że jednak ma, ale dostał je w ostatniej chwili. To przepychanka. Chciał wbić szpilę rządowi i słabo na tym wyszedł - powiedział w radiowej Jedynce Wojciech Zabłocki, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego z ramienia PiS. W "Debacie Jedynki" wziął też udział Dariusz Standerski, polityk Wiosny.
Audio
  • Problemy z wypłatą 500+ w Warszawie i kampania przed wyborami parlamentarnymi (Debata Jedynki)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
Prezydent Warszawy Rafał TrzaskowskiFoto: Shutterstock

Według Rafała Trzaskowskiego brakuje pieniędzy na wypłaty w ramach programu Rodzina 500+ w stolicy. Prezydent Warszawy zaapelował o zwiększenie środków rządowych na ten cel. Jednak, jak twierdzi strona rządowa, pieniądze zostały wypłacone, tylko ratusz nie dostarcza ich rodzinom.

500+ free 1200.jpg
Problemy z 500+ w Warszawie. Stolica opóźnia wypłaty świadczeń

Zdaniem Wojciecha Zabłockiego sprawa ma związek ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Według niego chodzi o uczestnictwo w kampanii wyborczej tych polityków Platformy Obywatelskiej, którzy nie ubiegają się o mandat posła czy senatora. – PO zapowiadała, że wielu jej samorządowców nie weźmie udziału w wyborach. Do Sejmu i Senatu wystartowało ich niewielu, ale widać, ze większość chce uczestniczyć w kampanii w inny sposób: wchodząc w nią i opóźniając wypłatę pieniędzy w ramach 500+ - powiedział gość audycji. - Szkoda, bo odbywa się to kosztem mieszkańców - dodał.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Problemy z 500+ w Warszawie. Ratusz się tłumaczy

Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego stwierdził, że prezydent Warszawy jest niewiarygodny w tym, co mówi ws. 500+. – Rafał Trzaskowski odnośnie tego programu myli się w zeznaniach. Raz mówi, że nie ma środków, a następnie, że jednak ma, ale dostał je w ostatniej chwili. To przepychanka. Chciał wbić szpilę rządowi i słabo na tym wyszedł - powiedział Wojciech Zabłocki.

"Wychodzi zmęczenie kampanią wyborczą"

Dariusz Standerski uważa, że konflikt na linii miasto-rząd to przykład kampanijnej gorączki, do jakiej doszło na niespełna dwa tygodnie przed wyborami. - Wyszła nam zupełnie niepotrzebna polityczna kłótnia - stwierdził.

PAP Jarosław Kaczyński 1 1200.jpg
J. Kaczyński: R. Trzaskowski prowadzi operację zmierzającą do niewypłacania 500+

Według polityka Wiosny i miasto, i rząd zbyt mocno skupiły się na problemie wypłaty pieniędzy w ramach 500+. - Z jednej strony mieliśmy deklarację, że nie ma pieniędzy na program Rodzina 500+. Z drugiej strony była konferencja prasowa, na której Jarosław Kaczyński mówił, w jaki sposób PO chce odebrać świadczenia z tego programu po wyborach. Obie wypowiedzi świadczą o tym, że wychodzi zmęczenie kampanią wyborczą - powiedział Dariusz Standerski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, podczas której dyskutowano także na temat trwającej kampanii wyborczej. 

***

Audycja: "Debata Jedynki"

ProwadzącyMichał Rachoń

GościeWojciech Zabłocki (PiS), Dariusz Standerski (Wiosna)

Data emisji: 1.10.19

Godzina emisji: 18.08

bb/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawski ratusz nie ma pieniędzy na 500+? "To sianie zamętu"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 10:35
Według Rafała Trzaskowskiego brakuje pieniędzy na wypłaty 500+ w stolicy. Prezydent Warszawy zaapelował o zwiększenie środków rządowych na ten cel. Jednak, jak twierdzi strona rządowa, pieniądze zostały wypłacone, tylko ratusz nie dostarcza ich rodzinom. – To intencjonalne tworzenie zamętu przez Trzaskowskiego – komentuje Konstanty Radziwiłł, senator PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypłaty 500+ w Warszawie. Mazowiecki Urząd Wojewódzki wydał oświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 18:39
Środki na realizację programu "Rodzina 500+" są gwarantowane przez Skarb Państwa. Nie ma żadnego zagrożenia, że ich zabraknie – podkreśliła w poniedziałkowym oświadczeniu rzecznik wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz.
rozwiń zwiń