X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Żalek: w Senacie możemy mieć do czynienia z egzotycznymi koalicjami

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 20:20
- Senat musi wrócić do sytuacji, w której jest izbą refleksji - mówił w radiowej Jedynce Władysław Teofil Bartoszewski, poseł-elekt z PSL. - Czeka nas odpowiedzialny i trudny proces szukania kompromisu - podkreślał Jacek Żalek z Porozumienia.
Audio
  • Władysław Teofil Bartoszewski i Jacek Żalek o senackiej sytuacji powyborczej i rozgrywkach w PO ("Debata Jedynki"/ Jedynka)
Budynek Senatu RP
Budynek Senatu RPFoto: senat.gov.pl

- Na tym polega system dwuizbowy, że wyższa izba przygląda się pracom izby niższej - dodał Władysław Teofil Bartoszewski.

jedynka debata screen 1200.jpg
Adam Andruszkiewicz: chcemy merytorycznej współpracy w Senacie

J. Żalek: możliwe są egzotyczne koalicje

- Reguły arytmetyczne mówią, że musi być większość do wyłonienia marszałka. Na razie tej większości nie ma. Będziemy mieli do czynienia albo z bardzo egzotycznymi koalicjami, albo z przechodzeniem pojedynczych posłów. Niewykluczone, że warto - w oparciu o system wartości - szukać wspólnego mianownika i przedstawić rozwiązania, jakie będą służyły Polsce - przekonywał Jacek Żalek.

W jego ocenie, Prawo i Sprawiedliwość i PSL "odwołują się tego samego systemu wartości". - Niewykluczone, że warto do tego wrócić. Ta decyzja będzie zależała od dojrzałości politycznej liderów, od tego, czy mamy w Polsce kulturę polityczną prowadzącą do dialogu i kompromisu, czy też konfrontacji i sporu - podkreślił poseł Porozumienia.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Debata Jedynki. Marek Pęk: chcemy poważnej dyskusji o programach politycznych

- Składając nasze ślubowanie także odwołujemy się do tego wspólnego dobra, jakim jest dobro obywateli i najjaśniejszej Rzeczypospolitej - zaznaczył Jacek Żalek.

W. Bartoszewski: kompromis to porozumienie, nie ustępstwo

Władysław Teofil Bartoszewski przekonywał, że pod apelem Jacka Żalka może "podpisać się obiema rękami". - Rzeczywistość ostatnich czterech lat wyglądała trochę inaczej - zaznaczył. Zwrócił uwagę, że "Polskie Stronnictwo Ludowe nie miało nawet swojego wicemarszałka Sejmu, mimo, że nie byliśmy totalną opozycją". - Kompromis jest absolutnie pożądany, ale kompromis to jest porozumienie dwóch stron, a nie ustępowanie przez jedną stronę - dodał poseł-elekt.

W dalszej części audycji także o rozgrywkach politycznych wewnątrz Platformy Obywatelskiej.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Julia Pitera: Grzegorz Schetyna powinien zrezygnować z funkcji szefa PO

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście: Władysław Teofil Bartoszewski (PSL - Koalicja Polska), Jacek Żalek (Porozumienie)

Data emisji: 16.10.19

Godzina emisji: 18.10


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Monika Jaruzelska o opozycji: martwi mnie brak autorefleksji

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 14:43
- Martwi mnie brak autorefleksji, głównie u opozycji, która przegrywa kolejne wybory, a przekaz jest taki, że "właściwie trochę wygraliśmy" - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Jaruzelska, radna Warszawy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Michał Kleiber: Senat nie będzie miał większego wpływu na realia ustawowe

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 15:30
- Rola przyszłego Senatu będzie bardzo opiniotwórcza, ale jego wpływ na realia ustawowe nadal pozostanie bardzo mały - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były prezes PAN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Horała: Strategia z Małgorzatą Kidawą-Błońską doprowadziła do klęski KO

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 14:41
- Okazało się, że są w Polsce politycy, którzy nie kłamią i dotrzymują słowa. Wierzę, że kolejne osoby będą przekonywały się do PiS, bo warto poprzeć władzę, która zapewnia rozwój państwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Horała z PiS.
rozwiń zwiń