X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Robert Telus (PiS): opozycja zapętliła się w swoich oskarżeniach

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 20:30
- Jak Prawo i Sprawiedliwość złożyło protest to źle, jak Platforma Obywatelska złożyła to dobrze. To jest jakieś zapętlenie. To podekscytowanie posłów opozycji nie przystoi parlamentarzystom - powiedział na antenie Jedynki Robert Telus (PiS). Dariusz Joński (KO) przekonywał, że złożone wnioski to próba zmieniania wyniku.
Audio
  • Robert Telus (PiS): zgłaszanie protestów jest całkowicie normalne (Debata Jedynki/Jedynka)
Lider PO Grzegorz Schetyna
Lider PO Grzegorz SchetynaFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Prawo i Sprawiedliwość złożyło wnioski do Sądu Najwyższego, aby dokonano ponownego przeliczenia głosów w sześciu okręgach. Wątpliwości dotyczą wyborów do Senatu.

1200_wybory_urna_shutterstock.jpg
Prawo i Sprawiedliwości złożyło protesty wyborcze w kolejnych czterech okręgach

- Odnoszę wrażenie, że przez ostatnie dni PiS próbowało przejąć któregoś z senatorów. Nie udało się, więc próbuje się ponownie przeliczyć głosy. Trzeba to odczytywać jako próbę zdobycia większości w Senacie - powiedział polityk KO. - Gdyby sąd zdecydował o przeliczeniu, to robiliby to odpowiedni komisarze - dodał.

Odmienne zdanie przedstawił polityk Prawa i Sprawiedliwości. - Apelowałbym do posła Jońskiego o uspokojenie emocji. Zgłaszanie protestów jest całkowicie normalne. Platforma Obywatelska też składała takie protesty. Jest prawo, które na to pozwala. Zgłoszenie takiego wniosku jest całkowicie normalne - podkreślił Robert Telus.

Zapętlenie opozycji

- Jest Państwowa Komisja Wyborcza, jest sąd, jest możliwość odwołania... Każde ugrupowanie ma prawo zgłosić taki protest. Mamy do tego prawo, to jest prawo konstytucyjne. Jak Prawo i Sprawiedliwość złożyło protest to jest źle. Jak Platforma Obywatelska złożyła - to jest dobrze. To jest jakieś zapętlenie. To podekscytowanie posłów opozycji nie przystoi parlamentarzystom - podkreślił polityk PiS. - Polacy wybrali nasze ugrupowanie, my wprowadzamy dobre programy dla Polski - zaznaczył Robert Telus.

Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy.

***

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzący: Michał Rachoń
Goście: Robert Telus (PiS), Dariusz Joński (KO)
Data emisji: 22.10.19
Godzina emisji: 18.10

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

R. Fogiel: PiS nie wyklucza kolejnych protestów ws. wyborów do Senatu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 15:59
- Przeanalizowaliśmy wyniki senackie i w kilku okręgach ta analiza wykazała, że są anomalie polegające na dużo wyższej niż w innych okręgach liczbie głosów nieważnych, takie, które przewyższały różnice głosów między kandydatami - powiedział zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koszalin jak Floryda? Czyli polityczny spór o liczenie głosów

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 14:20
PiS złożyło wnioski do Sądu Najwyższego, chce ponownego przeliczenia głosów w sześciu okręgach. Wątpliwości dotyczą wyborów do Senatu. Opozycja bije na alarm mówiąc, że PiS za wszelką cenę usiłuje odzyskać tam większość. Rządzący oponują mówiąc, że te działania mieszczą się w granicach obowiązującego prawa i praktyk stosowanych w demokratycznych państwach.
rozwiń zwiń