X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W. Bernacki: przyszłość narodu jest związana ze sprawną gospodarką

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 18:51
- Warstwa aksjologiczna była niezwykle ważna w przemówieniu premiera - powiedział w radiowej Jedynce Włodzimierz Bernacki z PiS, komentując exposé premiera Mateusza Morawieckiego. Antoni Mężydło z PO stwierdził z kolei, że exposé nie było spójne, zwłaszcza pod względem gospodarczym.
Audio
  • W. Bernacki: przyszłość narodu jest związana ze sprawną gospodarką (Debata Jedynki)
Posłowie na sali Sejmu
Posłowie na sali SejmuFoto: PAP/Paweł Supernak

Szef rządu Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie exposé. Zapowiedział w nim m.in. zmiany w systemie podatkowym, modernizację szkół, strategię demograficzną, zmiany przepisów dot. bezpieczeństwa ruchu drogowego, zdrowia obywateli oraz rozwiązań proekologicznych. 

EN_morawiecki-1200.jpg
Premier w exposé: celem zbudowanie Polski jako najlepszego miejsca do życia w Europie

Włodzimierz Bernacki z PiS przyznał, że krytyka exposé premiera przez opozycję jest naturalna, jednak zaskoczony był skalą agresji. - Warstwa aksjologiczna była niezwykle ważna w przemówieniu premiera. Uznanie tego, co jest z związane z wartościami narodowymi, tradycją, rodziną, kwestiami funkcjonowania państwa w wymiarze formalno-prawnym oraz gospodarką było ważne. Nasza przyszłość jako narodu jest związana ze sprawnością funkcjonowania gospodarki - powiedział polityk.

Antoni MężydłoPO stwierdził, że exposé nie było spójne, zwłaszcza pod względem gospodarczym. - Skala agresji nie była duża, zawsze trzeba mówić wyraziście, przecież PiS cztery lata rządziło. Naszą politykę społeczną realizowaliśmy przez żłobki, przedszkola, budowaliśmy to, co PiS się nie udało. Premier dokładnie w swój przekaz wmontował ideologiczne kwestie z powodu tego, że takie oczekiwania miał prezes PiS - mówił gość radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia całej rozmowy.

***

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzący: Magdalena Ogórek
Goście: Włodzimierz Bernacki (PiS) oraz Antoni Mężydło (PO)
Data emisji: 19.11.19
Godzina emisji: 18.11

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PiS: wolność, zaufanie i rodzina służą ciągłości narodu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 14:50
- Ideały polskie: wolność, zaufanie i rodzina, to fundament konstrukcji, która ma służyć ciągłości polskiego narodu i polskiego państwa - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w sejmowej debacie nad expose premiera Mateusza Morawieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cywiński: usłyszeliśmy najlepsze exposé premiera od trzech dekad

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 17:13
- Premier Mateusz Morawiecki zaproponował Europie powrót do korzeni i koniec z równymi i równiejszymi, czego nasz kraj doświadczał w ostatnich latach. Polska egzekwuje traktowanie nas we wspólnocie europejskiej po partnersku. To było najlepsze exposé premiera od trzydziestu lat - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS wycofuje się z limitu 30-krotności składek na ZUS. Politycy komentują

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 18:32
– Biorąc pod uwagę to, jak dużo dyskusji wzbudza projekt związany z likwidacją limitu 30-krotności składek na ZUS, postanowiliśmy poddać go szerszym konsultacjom społecznym – powiedział w "Pulsie Trójki" Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Sprawę skomentował również Jan Grabiec, rzecznik PO. 
rozwiń zwiń