X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Nowacka kandydatką na prezydenta? Polityk KO: mamy dwa warianty

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 19:20
- Mamy dwa warianty ws. przyszłorocznych wyborów prezydenckich - powiedział w radiowej Jedynce Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. - Jeden z nich z Barbarą Nowacką w roli głównej - zdradził. W debacie udział wziął także Arkadiusz Mularczyk z PiS.
Audio
  • Barbara Nowacka kandydatką na prezydenta? Polityk KO odpowiada w "Debacie Jedynki" (Jedynka)
Barbara Nowacka
Barbara NowackaFoto: PAP/Radek Pietruszka

pałac prezydencki 1200 shutterstock.jpg
Sondaż: Andrzej Duda zdecydowanie prowadzi w wyścigu prezydenckim

Od tygodni jednym z głównych tematów mediów jest dyskusja o tym kto, skąd i kiedy ogłosi start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. W Platformie Obywatelskiej odbyła się debata prezydencka, która ma wyłonić kandydata w wyborach w 2020 roku. Zmierzyli się: Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości ma być obecny Prezydent RP Andrzej Duda - chociaż sam jeszcze startu w wyborach nie ogłosił - natomiast z PSL kandydować ma Władysław Kosiniak-Kamysz.

Tygodnik "Wprost" napisał, że Barbara Nowacka jest namawiania do startu, jednak nie bardzo chce się zdecydować - ze względu na umowy z Grzegorzem Schetyną.

PAP Dariusz Joński 1200.jpg
Wybory prezydenckie. Dariusz Joński: namawiamy Barbarę Nowacką

Inicjatywa Polska ze swoim kandydatem na prezydenta?

Dariusz Joński wskazywał, że w sobotę Inicjatywa Polska miała radę krajową. - Niestety w czasie debaty prezydenckiej Platformy Obywatelskiej - przyznał, podkreślając, że termin rady Inicjatywy był znany od dawna. 

- Rozmawialiśmy m.in. o wyborach prezydenckich. Podjęliśmy decyzję, że na kolejnej radzie, na przełomie grudnia i stycznia, podejmiemy ostateczną decyzję - mówił.

Polityk zdradził podczas "Debaty Jedynki", że Inicjatywa Polska ma dwa warianty. - Pierwszy jest taki, że przygotujemy postulaty lewicowe, które zaproponujemy wspólnemu kandydatowi Koalicji Obywatelskiej. Jeżeli poprze nasze postulaty, my poprzemy wspólnego kandydata KO - opowiadał.

- Jeżeli nie, wtedy mamy drugi wariant z Barbarą Nowacką w roli głównej - dodał polityk Koalicji Obywatelskiej, należący do Inicjatywy Polskiej.

andrzej_duda_1200.jpg
Prezydent: każdy kandydat jest godzien szacunku, robię swoje

"Dzięki Prezydentowi Dudzie rośnie pozycja Polski na świecie"

Arkadiusz Mularczyk zwracał uwagę na to, że sobotnie "starcie" Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Jacka Jaśkowiaka nie było debatą konkretów. - Tam nie było żadnego pomysłu na Polskę - ocenił.

- Z jednej strony Prezydent RP nie ma szczególnie wielkich uprawnień o charakterze zarządczym, z drugiej jednak ma wielki wpływ na postrzeganie kraju na arenie międzynarodowej. Andrzej Duda robi to świetnie - podkreślał.

Polityk PiS wskazywał, że "doskonałe relacje Andrzej Dudy z Donaldem Trumpem owocują". - Polska, krok po kroku, zdobywa coraz silniejszą pozycję na świecie - mówił.

- Żyjemy w szczególnych czasach. Współpraca prezydenta z rządem przez kolejnych pięć lat musi być harmonijna. Musimy skupić się przede wszystkim na obronności i gospodarce, tak jak dotychczas - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia audycji.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Arkadiusz Mularczyk (PiS), Dariusz Joński (KO)

Data emisji: 9.12.19 / 18.10

Jedynka / kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

D. Joński: prezydentem powinna zostać osoba chcąca zjednoczyć naród

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 09:00
 - Wszelkie decyzje dotyczące wyborów prezydenckich Inicjatywa Polska podejmie do połowy stycznia - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce poseł Inicjatywy Polskiej z klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata Jedynki". A. Mularczyk: trwa wojna hybrydowa środowiska sędziowskiego z władzą ustawodawczą

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 19:30
- Część polskiego środowiska sędziowskiego prowadzi wojnę hybrydową z władzą ustawodawczą, z polskim rządem, kontestując i kwestionując prawo polskiego parlamentu do tego, żeby reformować wymiar sprawiedliwości - ocenił w "Debacie Jedynki" Arkadiusz Mularczyk z PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Pęk: Jacek Jaśkowiak jest inteligentniejszy niż Małgorzata Kidawa-Błońska

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 10:55
- Próbuje się przekonywać społeczeństwo, że Jacek Jaśkowiak jest skrajnie lewicowy, a Małgorzata Kidawa-Błońska bardziej prawicowa. Uważam, że różnica między tymi kandydatami jest niewielka - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator.
rozwiń zwiń