Barbara Nowacka kandydatką na prezydenta? Polityk KO: mamy dwa warianty

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 19:20
- Mamy dwa warianty ws. przyszłorocznych wyborów prezydenckich - powiedział w radiowej Jedynce Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. - Jeden z nich z Barbarą Nowacką w roli głównej - zdradził. W debacie udział wziął także Arkadiusz Mularczyk z PiS.
Audio
  • Barbara Nowacka kandydatką na prezydenta? Polityk KO odpowiada w "Debacie Jedynki" (Jedynka)
Barbara Nowacka
Barbara NowackaFoto: PAP/Radek Pietruszka

pałac prezydencki 1200 shutterstock.jpg
Sondaż: Andrzej Duda zdecydowanie prowadzi w wyścigu prezydenckim

Od tygodni jednym z głównych tematów mediów jest dyskusja o tym kto, skąd i kiedy ogłosi start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. W Platformie Obywatelskiej odbyła się debata prezydencka, która ma wyłonić kandydata w wyborach w 2020 roku. Zmierzyli się: Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości ma być obecny Prezydent RP Andrzej Duda - chociaż sam jeszcze startu w wyborach nie ogłosił - natomiast z PSL kandydować ma Władysław Kosiniak-Kamysz.

Tygodnik "Wprost" napisał, że Barbara Nowacka jest namawiania do startu, jednak nie bardzo chce się zdecydować - ze względu na umowy z Grzegorzem Schetyną.

PAP Dariusz Joński 1200.jpg
Wybory prezydenckie. Dariusz Joński: namawiamy Barbarę Nowacką

Inicjatywa Polska ze swoim kandydatem na prezydenta?

Dariusz Joński wskazywał, że w sobotę Inicjatywa Polska miała radę krajową. - Niestety w czasie debaty prezydenckiej Platformy Obywatelskiej - przyznał, podkreślając, że termin rady Inicjatywy był znany od dawna. 

- Rozmawialiśmy m.in. o wyborach prezydenckich. Podjęliśmy decyzję, że na kolejnej radzie, na przełomie grudnia i stycznia, podejmiemy ostateczną decyzję - mówił.

Polityk zdradził podczas "Debaty Jedynki", że Inicjatywa Polska ma dwa warianty. - Pierwszy jest taki, że przygotujemy postulaty lewicowe, które zaproponujemy wspólnemu kandydatowi Koalicji Obywatelskiej. Jeżeli poprze nasze postulaty, my poprzemy wspólnego kandydata KO - opowiadał.

- Jeżeli nie, wtedy mamy drugi wariant z Barbarą Nowacką w roli głównej - dodał polityk Koalicji Obywatelskiej, należący do Inicjatywy Polskiej.

andrzej_duda_1200.jpg
Prezydent: każdy kandydat jest godzien szacunku, robię swoje

"Dzięki Prezydentowi Dudzie rośnie pozycja Polski na świecie"

Arkadiusz Mularczyk zwracał uwagę na to, że sobotnie "starcie" Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Jacka Jaśkowiaka nie było debatą konkretów. - Tam nie było żadnego pomysłu na Polskę - ocenił.

- Z jednej strony Prezydent RP nie ma szczególnie wielkich uprawnień o charakterze zarządczym, z drugiej jednak ma wielki wpływ na postrzeganie kraju na arenie międzynarodowej. Andrzej Duda robi to świetnie - podkreślał.

Polityk PiS wskazywał, że "doskonałe relacje Andrzej Dudy z Donaldem Trumpem owocują". - Polska, krok po kroku, zdobywa coraz silniejszą pozycję na świecie - mówił.

- Żyjemy w szczególnych czasach. Współpraca prezydenta z rządem przez kolejnych pięć lat musi być harmonijna. Musimy skupić się przede wszystkim na obronności i gospodarce, tak jak dotychczas - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia audycji.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Arkadiusz Mularczyk (PiS), Dariusz Joński (KO)

Data emisji: 9.12.19 / 18.10

Jedynka / kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

D. Joński: prezydentem powinna zostać osoba chcąca zjednoczyć naród

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 09:00
 - Wszelkie decyzje dotyczące wyborów prezydenckich Inicjatywa Polska podejmie do połowy stycznia - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce poseł Inicjatywy Polskiej z klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata Jedynki". A. Mularczyk: trwa wojna hybrydowa środowiska sędziowskiego z władzą ustawodawczą

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 19:30
- Część polskiego środowiska sędziowskiego prowadzi wojnę hybrydową z władzą ustawodawczą, z polskim rządem, kontestując i kwestionując prawo polskiego parlamentu do tego, żeby reformować wymiar sprawiedliwości - ocenił w "Debacie Jedynki" Arkadiusz Mularczyk z PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Pęk: Jacek Jaśkowiak jest inteligentniejszy niż Małgorzata Kidawa-Błońska

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 10:55
- Próbuje się przekonywać społeczeństwo, że Jacek Jaśkowiak jest skrajnie lewicowy, a Małgorzata Kidawa-Błońska bardziej prawicowa. Uważam, że różnica między tymi kandydatami jest niewielka - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator.
rozwiń zwiń