X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Schetyna zrezygnował z udziału w wyborach na szefa PO. Komentarz polityków

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 19:25
Poseł PiS Kazimierz Gwiazdowski i Jarosław Sachajko, poseł PSL-Kukiz'15 rozmawiali w Programie 1 Polskiego Radia o decyzji Grzegorza Schetyny. Szef PO poinformował, że nie weźmie udziału w wyborach na lidera partii.
Audio
  • Poseł PiS Kazimierz Gwiazdowski i Jarosław Sachajko, poseł PSL-Kukiz'15 o decyzji lidera PO (Jedynka/Debata Jedynki)
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i poseł KO-PO Tomasz Siemoniak
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i poseł KO-PO Tomasz Siemoniak Foto: PAP/Tomasz Gzell

Schetyna1200.jpg
"Komentarz Dnia" o rezygnacji Grzegorza Schetyny

Grzegorz Schetyna nie wystartuje w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Podczas konferencji prasowej zapowiedział, że będzie popierał Tomasza Siemoniaka, który jest "najlepszym z możliwych liderów" i poprowadzi PO do wyborczych zwycięstw. Antoni Trzmiel zapytał swoich gości, co myślą o tej decyzji.

Jarosław Sachajko stwierdził, że polityka innego ugrupowania nie do końca go interesuje,  szczególnie że - jak mówił - to ugrupowanie działa przeciwko polskiej racji stanu. - Widzieliśmy to na ostatnich głosowaniach, kiedy była procedowana specustawa dotycząca walki z ASF. Politycy Platformy Obywatelskiej zagłosowali przeciwko niej - stwierdził poseł PSL-Kukiz'15.

Polityk dodał, że zaproponowana przez rząd ustawa jest działaniem w dobrym kierunku, a politycy PO zagłosowali przeciwko. - Jedna z przedstawicielek tej partii porównała dziki do ludzi. Pytała wprost, w czym jesteśmy lepsi od dzików - przypomniał.

Jarosław Sachajko mówił ponadto, że w Platformie "co chwilę są jakieś dziwne ruchy". - Miejmy nadzieję, że jakieś otrzeźwienie przyjdzie na polityków tej opcji - skwitował.

Zobacz cały wywiad:

"Schetyna wiedział, że przegra"

Kazimierz Gwiazdowski mówił natomiast, że "PO ma problemy sama ze sobą". - Zgłosiło się bardzo dużo kandydatów na szefa tej partii - zauważył. Poseł PiS dodał, że jego zdaniem Grzegorz Schetyna wiedział, że może przegrać wybory na szefa partii, dlatego poparł Tomasza Siemoniaka.

- Wolał poprzeć swojego człowieka, który nie będzie miał tyle negatywnego elektoratu i który może gwarantować wygraną. To dalej będzie umacniało Grzegorza Schetynę, jego człowiek będzie zarządzał Koalicją Obywatelską z korzyścią dla jego ludzi - podkreślił.

Polityk krytycznie ocenił też działania Koalicji Obywatelskiej. - Widać jak oni się zachowują w Sejmie, jakie podejmują decyzje. Myślę, że to niedobrze służy Platformie, dlatego w najbliższym czasie sondaże PO powinny spadać - mówił Kazimierz Gwiazdowski.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście: Kazimierz Gwiazdowski (poseł PiS) i Jarosław Sachajko (poseł PSL-Kukiz'15)

Data emisji: 03.01.2020

Godzina emisji: 18.06

pkur/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

T. Sakiewicz: z G. Schetyną jako liderem opozycja nie wygra kolejnych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 09:47
- Zyskiem Prawa i Sprawiedliwości w związku z sytuacją w Senacie jest wzmocnienie Grzegorza Schetyny. Marzeniem Jarosława Kaczyńskiego jest, by Grzegorz Schetyna utrzymał się jak najdłużej. Ten lider zapewnia, że opozycja nie wygra kolejnych wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli również Katarzyna Kozłowska, redaktor naczelna "Faktu" i publicysta Piotr Pałka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy z fundacją kolegi Grzegorza Schetyny. Zataił informacje w oświadczeniu majątkowym?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 09:26
"Wbrew przepisom Piotr Borys, prawa ręka Grzegorza Schetyny, nie wpisał do oświadczenia majątkowego faktu, że zasiada w organie Fundacji Państwo Prawa" - napisał w najnowszym numerze tygodnik Wprost.
rozwiń zwiń