X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fogiel: podczas obchodów w Auschwitz musi wybrzmieć prawda historyczna

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 18:55
- To dobrze, że prezydent Andrzej Duda w tej sytuacji nie pojawi się w Jerozolimie - ocenił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel (PiS). Paweł Zalewski (PO) powiedział, że "powinien prowadzić taką politykę, aby nikt nie wątpił czy ma prawo zabrać głos w takim gremium".
Audio
  • Reakcje posłów PiS i PO na decyzję prezydenta o nie wzięciu udziału w uroczystościach w Izraelu ("Debata Jedynki")
Goście Debaty Jedynki: Paweł Zalewski (KO) i Radosław Fogiel (PiS)
Goście "Debaty Jedynki": Paweł Zalewski (KO) i Radosław Fogiel (PiS)Foto: Jedynka

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że nie weźmie udziału 5. Światowym Forum Holokaustu. Decyzję tę uzasadniał tym, że organizatorzy nie przewidzieli możliwości zabrania głosu przez polskiego prezydenta podczas uroczystości związanej z 75. rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau oraz Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Jednym z mówców ma tam być Władimir Putin, przywódca Rosji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
polskie radio 24 jonny daniels 1200.jpg
Jonny Daniels: to hańba, że prezydent Polski nie może przemówić w Yad Vashem

"Ubolewam nad tą decyzją prezydenta"

Zdaniem Pawła Zalewskiego, "byłoby fatalnie, gdyby polskiego przedstawiciela tam nie było". - Prezydent Polski powinien być liderem światowej walki z antysemityzmem i totalitaryzmem. Nikt nie powinien być od niego w tym lepszy. Powinien brać udział we wszystkich najważniejszych gremiach światowych, gdzie się z tym walczy - ocenił.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Szef MSZ: przedstawiciel Polski weźmie udział w Światowym Forum Holokaustu

Wskazał, że prezydent "powinien prowadzić taką politykę, aby nikt nie wątpił czy ma prawo zabrać głos w takim gremium". Przyznał, że "ubolewa" nad tym, że Andrzeja Dudy zabraknie w Jerozolimie, jednak w z tym "ktoś na bardzo poważnym poziomie powinien go reprezentować".

"Prawda historyczna"

- Uważam, że to dobrze, iż prezydent Andrzej Duda w tej sytuacji tam się nie pojawi - zaznaczył wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Podkreślił, że "strona polska już od dawna informowała o warunkach udziału prezydenta", więc nie jest to "pierwotna decyzja" głowy państwa.

>>>[POLSKIE RADIO 24] "Będziemy bronić prawdy historycznej". Paweł Mucha o polskiej polityce zagranicznej

Dodał, że "biorąc pod uwagę ostatnie wypowiedzi prezydenta Putina", w Jerozolimie "mogą paść wypowiedzi bardzo niedobre".

Zdaniem polityka, "tym istotniejsze jest, żeby podczas obchodów w Polsce w dawnym niemieckim obozie w Auschwitz bardzo mocno wybrzmiała prawda historyczna". 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS), Paweł Zalewski (poseł PO)

Data emisji: 10.01.2020

Godzina emisji: 18.11

msze, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polacy chętnie współpracowali z nazistami". Skandaliczny tekst w rosyjskiej gazecie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 13:15
"Przywódca kraju, który w państwie żydowskim uważany jest nieoficjalnie za wspólnika Holokaustu, nie miał moralnego prawa do obecności" na obchodach - pisze w piątek rządowa "Rossijskaja Gazieta", komentując rezygnację prezydenta RP Andrzeja Dudy z wizyty w Izraelu.
rozwiń zwiń