X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Włodzimierz Bernacki: ustawa ma usunąć anarchizację sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 18:47
- Jesteśmy teraz w sytuacji dramatycznej. Okazuje się, że każdy sędzia może zawieszać obowiązywanie tego czy innego aktu prawnego - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Włodzimierz Bernacki (PiS). - Wyborcy nie dali prawa PiS do tego, aby rozmontować system wymiaru sprawiedliwości - ocenił z kolei Robert Kwiatkowski z Lewicy.
Audio
  • Włodzimierz Bernacki (PiS) i Robert Kwiatkowski (Lewica) o proponowanych przez PiS zmianach w sądownictwie (Debata Jedynki)
Goście Magdaleny Ogórek: Robert Kwiatkowski (Lewica) i Włodzimierz Bernacki (PiS)
Goście Magdaleny Ogórek: Robert Kwiatkowski (Lewica) i Włodzimierz Bernacki (PiS)Foto: Polskie Radio

Minister sprawiedliwości powiedział w Senacie, że nie pieniądze i procedury, ale rozrośnięta i uwikłana korporacja jest przyczyną niesprawności polskiego sądownictwa. Zbigniew Ziobro podkreślił, że tego problemu nie potrafił rozwiązać żaden rząd przez ostatnie 30 lat. Senat rozpatruje ustawę o ustroju sądów powszechnych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap grodzki 1200.jpg
Prezydent spotkał się z marszałkiem Senatu. Tematem zmiany w sądownictwie

Włodzimierz Bernacki: nowelizacja to próba usunięcia anarchii

Wystąpienie dotyczyło debaty w izbie wyższej nad zmianami w sądownictwie. Włodzimierz Bernacki uważa, że nowelizacja ustawy dot. sądów dotyczy "próby usunięcia tego, co nazywa się anarchizacją polskiego wymiaru sprawiedliwości i porządku prawnego".

>>>[POLSKIE RADIO 24] Poseł PiS: nie możemy zgodzić się teraz na chaos w sądownictwie

Senator PiS zaznaczył, że "zmierzamy w kierunku sędziokracji". - U podstaw praworządności leży konieczność respektowania i przestrzegania porządku prawnego przez obywateli Rzeczpospolitej, szczególne sędziów - mówił.

- W Polsce jesteśmy teraz w sytuacji dramatycznej. Okazuje się, że każdy sędzia może zawieszać obowiązywanie tego czy innego aktu prawnego - powiedział polityk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Senat-Grodzki-sady-pap-1200.jpg
"Ta ustawa jest skandaliczna". Zdrojewski zapowiada odrzucenie przez Senat reformy sądów

Robert Kwiatkowski: PiS nie bardzo wie w tej chwili co z tym zrobić

- Wyborcy nie dali prawa PiS do tego, aby rozmontować system wymiaru sprawiedliwości - powiedział Robert Kwiatkowski z Lewicy. W opinii polityka, zanim nastąpiły rządy Zjednoczonej Prawicy "miał się dobrze, choć wiele było do poprawienia".

Kwiatkowski zaznaczył, że "każdy chciałby", aby sądownictwo było niezawisłe. - Ale przyszedł do władzy PiS i pierwsze co zrobił to sparaliżował działanie Trybunału Konstytucyjnego. Potem zabrał się za KRS i doprowadził do powołania neo-KRS w sposób, który kwestionują wszyscy, i w Polsce, i za granicą, poza PiS - mówił.

- My do czynienia z taką sytuacją, że PiS nie bardzo wie w tej chwili co z tym zrobić - ocenił. Zgodził się, że "sytuacja jest dramatyczna". - Nie da się tego zwalić na Sąd Najwyższy czy "kastę" - wskazał jednak.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Goście:  Robert Kwiatkowski (Lewica), Włodzimierz Bernacki (PiS) 

Data emisji: 15.01.2020

Godzina emisji: 18.06

msze/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata w Senacie z udziałem zagranicznych prawników. "Nie służy polskiej racji stanu"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 18:55
Sekretarz stanu w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda i Wojciech Konieczny, senator klubu Lewicy rozmawiali w Programie 1 Polskiego Radia o senackim posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Obrony Praworządności, w którym wzięli udział przedstawiciele zawodów prawniczych z kilku europejskich państw. 
rozwiń zwiń