X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Debata Jedynki". Adam Bielan: UE ma mnóstwo kryzysów do rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 19:40
- Unia Europejska ma mnóstwo poważnych problemów i kryzysów od których jest odciągana przez polską opozycję, która średnio raz na kwartał organizuje debatę dot. sytuacji w Polsce, która niczego nie wnosi, tak jak i przyjęta dziś uchwała, która nie ma żadnej mocy sprawczej - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Adam Bielan (Porozumienie).
Audio
  • Adam Bielan i Kazimierz Kleina o debacie nt. Polski w Parlamencie Europejskim (Debata Jedynki)
Debata Jedynki
Debata JedynkiFoto: Polskie Radio

buzek kopacz 1200 pap.jpg
Rezolucja przeciwko Polsce. Kto z europosłów głosował "za"

W czwartek Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech, w której stwierdza, że sytuacja w obu państwach się pogarsza, i apeluje do KE i Rady UE o wykorzystanie dostępnych narzędzi, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych.

Jaki był sens dyskutowania w Parlamencie Europejskim nad ustawami, które nie weszły jeszcze w życie? - To pytanie retoryczne. Nie ma to żadnego sensu - ocenił europoseł Adam Bielan.

[POSŁUCHAJ POPRZEDNIEJ DEBATY] >>> Senator PiS: ustawa ma usunąć anarchizację sądownictwa

- Unia Europejska ma mnóstwo innych problemów i kryzysów do rozwiązania. Wkrótce pierwszy raz w historii Unię Europejską opuści jeden z bardzo ważnych krajów członkowskich, brexit dokona się z końcem stycznia. Mamy potężny spór na linii Bruksela-Madryt - wyliczał gość "Debaty Jedynki".

zz 1200.jpg
Reforma sądownictwa a budżet UE. Ziobro: rząd nie obawia się konsekwencji finansowych

Polska dostanie mniej z unijnego budżetu?

Adam Bielan obawia się, że ataki opozycji na polski rząd mogą zostać wykorzystane zarówno w Brukseli, jak i w Strasburgu, podczas negocjacji dotyczących unijnego budżetu. - Część państw UE opowiada się za tym, żeby wpłacać jak najmniejsze środki do wspólnego budżetu. Jeżeli polscy eurodeputowani zgłaszają poprawkę, żeby odebrać Polsce środki unijne, kraje takie jak np. Holandia mogą to wykorzystać - wskazywał.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> "Ten dokument obraża Polaków". Zbigniew Ziobro o opinii Komisji Weneckiej

- Używając słynnego stwierdzenia Lenina, są to "pożyteczni idioci", którzy będą wykorzystani w negocjacjach przeciwko Polsce - dodał.

strasburg pe 1200 pap.jpg
"Nie służy polskiej racji stanu". PiS krytycznie o rezolucji PE

Adam Bielan: podnieśli rękę na Polskę

Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości nie ukrywał oburzenia zachowaniem polityków polskiej opozycji. - To jest dla mnie horrendum, że byli polscy politycy, którzy podnieśli rękę za tym, żeby Polsce odebrać środki unijne, aby polscy rolnicy nie otrzymywali dopłat, aby nie budowano z tych środków infrastruktury tak potrzebnej naszemu krajowi - powiedział.

- Za tym zagłosowali dziś niemal wszyscy europosłowie polskiej opozycji. Z wyjątkiem europosła Liberackiego i Balta, którzy nie poparli tej rezolucji. Chciałbym ich pochwalić i im podziękować - mówił.

parlament europejski free 1200.jpg
Beata Mazurek do europosłów opozycji: dlaczego szkodzicie Polakom?

Kazimierz Kleina: jest to niepotrzebne

Kazimierz Kleina z Platformy Obywatelskiej przyznał, że nie chciałby więcej takich debat na temat Polski w Parlamencie Europejskim. - Nie chciałbym, żeby były takie debaty i uchwały dotyczące Polski. Niestety to my sami, strona polska, wpychamy się w tego typu sytuacje - ocenił.

- Jest to niepotrzebne - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzi: Marek Mądrzejewski
Gość: Adam Bielan (Porozumienie), Kazimierz Kleina (PO)
Data emisji: 16.01.2020
Godzina emisji: 18.10

kstar/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rusza sesja PE. Na początek ekologia, później praworządność w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 06:50
Podczas rozpoczynającej się po południu sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą dyskutowali o przyczynach pożarów w Australii i innych katastrof ekologicznych, do których doszło w ostatnim czasie. Odbędzie się również debata na temat ładowarek do telefonów- deputowani chcą, by zostały one ujednolicone. Podczas tej sesji na salę obrad w Strasburgu wróci też temat praworządności w kontekście Polski i Węgier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Saryusz-Wolski: Polska nie może się wycofać z reformy sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 08:35
- Poza próbą izolacji Polski, to jest testowanie, jak daleko można się posunąć w uzurpowaniu sobie kompetencji, których UE nie ma - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politolog: władza sądownicza broni się, apelując o wsparcie z zewnątrz

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:00
- Od kilku lat władza wykonawcza w Polsce stara się poszerzyć swoje kompetencje wobec władzy sądowniczej. A władza sądownicza się broni - m.in. apelując do Komisji Europejskiej i do Komisji Weneckiej o wsparcie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marcin Zaborowski, politolog z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń