X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie Grodzki-Pelosi. Poseł PiS: opozycja nie jest od polityki zagranicznej

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 18:35
- Zachodzi podejrzenie, że Tomasz Grodzki będzie wykorzystywał to, że jest marszałkiem Senatu (...) do tego, by podważać pozycję polskiego państwa, tym razem za oceanem - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Adam Andruszkiewicz (PiS). Andrzej Szejna (Lewica) uważa, iż "to bardzo dobrze, że marszałek spotyka się z Nancy Pelosi".
Audio
  • Spotkanie Tomasza Grodzkiego z Nancy Pelosi. Komentarze Adama Andruszkiewicza (PiS) i Andrzeja Szejny z Lewicy ("Debata Jedynki")
Tomasz Grodzki i Nancy Pelosi
Tomasz Grodzki i Nancy PelosiFoto: Kolaż: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER & OLIVIER DOULIERY/AFP/East News

Tomasz Grodzki będzie we wtorek w Krakowie rozmawiał z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. W poniedziałek Grodzki podkreślał, że o to spotkanie prosiła Pelosi i kongresmeni.

Pojawiły się pytania o zasadność takiego spotkania z przedstawicielką izby Kongresu USA, którą reprezentuje partię opozycyjną wobec urzędującego prezydenta Donalda Trumpa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pelosi  grodzki 1200 pap.jpg
Opozycja szuka wsparcia w Partii Demokratycznej? Grodzki spotka się z Pelosi

Andrzej Szejna (Lewica): nie wiemy kto wygra kolejne wybory w USA

Według posła Andrzeja Szejny, tego typu pytanie można odwrócić i zastanowić się nad tym, "czy polska dyplomacja nie powinna utrzymywać kontaktu z różnymi politykami". - Jak wiemy, demokracja rządzi się swoimi prawami, powoduje, że dochodzi do zmiany władzy - powiedział.

- Patrząc na politykę zagraniczną w sposób bardzo pragmatyczny, uważam, że to bardzo dobrze, że (marszałek Tomasz Grodzki - przyp. red.) spotyka się z panią Nancy Pelosi, ponieważ nie wiemy, kto będzie prezydentem Stanów Zjednoczonych za kilka miesięcy. Przed nami są wybory. Może się okazać, że prezydentem nie będzie Donald Trump - zaznaczył polityk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap_komisja-wenecka-1200.jpg
Nowelizacja ustaw sądowych. Komisja Wenecka wydała opinię na prośbę Grodzkiego

Adam Andruszkiewicz (PiS): marszałek może wykorzystywać swoje stanowisko

Jak zaznaczył Adam Andruszkiewicz, "jasne jest, że pani Pelosi, mimo że jest bardzo ważnym politykiem amerykańskim, jest w opozycji do Donalda Trumpa". - Zachodzi podejrzenie, że Tomasz Grodzki będzie wykorzystywał to, że jest marszałkiem Senatu (...) do tego, by podważać pozycję polskiego państwa, tym razem za oceanem - ocenił.

Polityk podkreślił, że "opozycja nie jest od tego, żeby prowadzić jakąkolwiek politykę zagraniczną". - Najbardziej pożądana jest sytuacja, gdy po prostu wspiera rząd w prowadzeniu polityki zagranicznej - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzi: Michał Rachoń
Goście: Adam Andruszkiewicz (PiS), Andrzej Szejna (Lewica)
Data emisji: 20.01.2020
Godzina emisji: 18.10

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dochodzi do zamachu na naszą suwerenność". Krzysztof Sobolewski o postawie instytucji unijnych wobec Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 08:13
- Według nas mają miejsce nielegalne próby ingerowania w polski proces prawodawczy przez Komisję Wenecką oraz Komisję i Parlament Europejski - powiedział Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. - Dochodzi również do nacisków zewnętrznych, które powodowane są głównie przez parlamentarzystów partii opozycyjnych - dodał.
rozwiń zwiń