X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bartoszewski: Izrael to szczególny sojusznik USA, ale jego flirt z Rosją niepokoi

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 19:19
- W naszym oraz amerykańskim interesie leży uwzględnienie zagrożenia ze strony rosyjskiej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Włodzimierz Bernacki, senator PiS. Z kolei Władysław Teofil Bartoszewski, polityk PSL przyznał, że "Amerykanie mają długofalowe relacje z Izraelem, to szczególny sojusznik i ten flirt Izraela z Rosją niepokoi".
Audio
  • Włodzimierz Bernacki w Programie 1 Polskiego Radia: działania Kremla są wymierzone w Polskę (Debata Jedynki)
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir PutinFoto: Pixabay

pap_auschwitz-pap-1200.jpg
Dr Mirowski: mamy taką historię, że nie musimy silić się na żadne manipulacje

W czwartek w Yad Vashem w Jerozolimie odbędzie się Światowe Forum Holokaustu w ramach obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Na początku stycznia prezydent Andrzej Duda poinformował, że nie weźmie udziału w tym wydarzeniu, ponieważ jego organizatorzy nie przewidzieli możliwości zabrania głosu przez polskiego prezydenta. Głos ma zabrać natomiast m.in. prezydent Rosji Władimir Putin.

Włodzimierz Bernacki z PiS przyznał, że "znając realia polityczne, ostatnie tak mocne zaangażowanie polityczne i dyplomatyczne Rosji oraz bardzo silny rozrost na na terenie Izraela odwołujących się do kraju przodków, czyli Związku Radzieckiego i Rosji, może to wszystko niepokoić USA". - To jest pewna gra ze strony Kremla, te działania są wymierzone w Polskę i państwa Europy Środkowo-Wschodniej. W naszym interesie oraz amerykańskim leży uwzględnienie zagrożenia ze strony rosyjskiej - przyznał senator PiS.

Władysław T. Bartoszewski z PSL stwierdził, że "Amerykanie mają długofalowe relacje z Izraelem, to szczególny sojusznik i ten flirt Izraela z Rosją niepokoi". - Izrael gra swoją, taktyczną grę. W marcu w Izraelu są wybory i Netanjahu musi się liczyć z tym, że jest ponad milion Żydów ze Związku Radzieckiego. Narracja Putina będzie taka, że może i podpisali pakt Ribbentrop-Mołotow, lecz wszystkie narody Europy były winne, zwłaszcza Polacy. Po brexicie Polska będzie najbardziej przyjaznym krajem dla Izraela w Europie - mówił Bartoszewski. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzi: Michał Rachoń
Goście: Włodzimierz Bernacki (PiS) oraz Władysław Teofil Bartoszewski (PSL)
Data emisji: 21.01.2020
Godzina emisji: 18.10

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W. T. Bartoszewski: powinniśmy być przygotowani na niefortunne wypowiedzi Putina

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 11:40
- Najlepszą odpowiedzią byłoby zorganizowanie spotkania przez Andrzeja Dudę, z udziałem wszystkich partii, które jednym głosem powiedzą, że jako Polska nie zgadzamy się na skandaliczną reinterpretację historii - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski, polityk PSL. Jego zdaniem powinniśmy być przygotowani na "niefortunne wypowiedzi Putina" podczas forum Holokaustu w Izraelu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda spotka się w Auschwitz z przywódcami trzech państw

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 15:04
Prezydent Andrzej Duda ma spotkać się z prezydentami Izraela, Ukrainy oraz Niemiec. Do rozmów ma dojść 27 stycznia, tuż przed uroczystościami 75-lecia wyzwolenia byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
rozwiń zwiń