Odtajnione dokumenty CBA. Anna Milczanowska (PiS): trzeba ujawnić inne sprawy tego rodzaju

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 19:20
- Bardzo dobrze, że odtajniono te dokumenty i są publikowane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - mówiła w w Programie 1 Polskiego Radia Anna Milczanowska (PiS). - Pytanie, czy to są wszystkie dokumenty dotyczące tej sprawy - jeśli ujawnia się jakieś dokumenty, warto ujawnić wszystkie, a nie partiami. Chciałbym uzyskać informacje na ten temat - mówił senator Jan Filip Libicki (PSL) w Programie 1 Polskiego Radia. Dodał, że akta ta mogą przynieść nieprzyjemne wnioski - pytanie, dla kogo.
Audio
  • Anna Milczanowska (PiS), Jan Filip Libicki, senator PSL o kampanii wyborczej i odtajnionych dokumentach CBA (Debata Jedynki)
Jan Filip Libicki i Anna Milczanowska w Debacie Jedynki
Jan Filip Libicki i Anna Milczanowska w "Debacie Jedynki"Foto: Polskie Radio

W środę po południu Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało materiały ze śledztwa dotyczącego "willi w Kazimierzu Dolnym". Pod koniec stycznia minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński zwrócił się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro o ich przekazanie opinii publicznej. Decyzję podjęto po publikacji materiału w telewizji TVN, w którym były agent CBA Tomasz Kaczmarek oskarżył szefa MSWiA, ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i byłego wiceszefa CBA Macieja Wąsika o wywieranie nacisków podczas operacji dotyczącej okoliczności nabycia i finansowania willi.

willa kwas 1200 eastnews.jpg
Sprawa tzw. willi Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym. CBA udostępniło materiały ze śledztwa

Rzecznik ministra koordynatora służba specjalnych Stanisław Żaryn powiedział IAR, że opublikowane materiały zawierają między innymi notatki funkcjonariuszy, stenogramy z rozmów oraz nagrania.

W "Debacie Jedynki" Jan Filip Libicki, senator PSL zaznaczył, że goście "Debaty Jedynki nie mieli jeszcze czasu szczegółowo zapoznać się z tymi dokumentami. - Teraz dojdzie do bardzo ciekawego spektaklu - oznajmił. - Bo z jednej strony są dokumenty, z drugiej strony zeznania byłego posła PiS-u, byłego agenta CBA pana Tomasza Kaczmarka. Pytanie jest następujące - czy w zestawieniu z tymi dokumentami obroni swoje tezy, czy nie. Czy będzie w stanie w ciekawy sposób zinterpretować dokumenty, z którymi się zapozna. Być może z tej konfrontacji Tomasz Kaczmarek kontra dokumenty CBA wypłyną ciekawe wnioski. Czy to będą wnioski trudne i nieprzyjemne dla Aleksandra Kwaśniewskiego, czy dla Mariusza Kamińskiego - dziś nie jestem w stanie powiedzieć - dodał. 

- Bardzo dobrze, że odtajniono te dokumenty i są publikowane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - mówiła. Dodała, że postara się z nimi zapoznać. - Dobrze, żeby Polacy dowiedzieli się, jak swoje rządy sprawowała lewica, której przedstawicielem był prezydent Aleksander Kwaśniewski. Sądzę, że to nie tylko dotyczy państwa Kwaśniewskich, sądzę, że w tej sprawie uwikłanych jest o wiele więcej osób. Dobrze, żeby inne tego typu sprawy również ujrzały światło dzienne - zaznaczyła.

Dodała, że Tomasz Kaczmarek ma postawionych kilka zarzutów, ale śledztwo jest w toku, a o tym, czy jest winny, czy nie, postanowi sąd.

W audycji była mowa także o uroczystościach zaślubin Polski z morzem i zachowaniu części tam obecnych, próbie zakłócenia uroczystości oraz kampanii wyborczej. Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzi: Michał Rachoń
Goście: Anna Milczanowska (PiS), Jan Filip Libicki (PSL)
Data emisji: 11.02.2020
Godzina emisji: 18.06

Jedynka/in./

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa tzw. willi Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym. CBA udostępniło materiały ze śledztwa

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 18:20
"Na podstawie decyzji Prokuratora Regionalnego w Katowicach, Centralne Biuro Antykorupcyjne udostępnia materiały ze śledztwa dotyczącego willi w Kazimierzu Dolnym" - opublikowało we wtorek na swojej stronie internetowej Centralne Biuro Antykorupcyjne.
rozwiń zwiń